Strona główna 0_Slider Trwa odliczanie do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby szykują licytacje...

Trwa odliczanie do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby szykują licytacje i kiermasze!

0

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej! Pomimo pandemii, która sprawiła, że tegoroczny Finał będzie wyglądał inaczej niż poprzednie, do Orkiestrowego grania niezmiennie zachęcają sztaby działające na terenie powiatu świdnickiego. Co szykują na 31 stycznia?

fot. Łukasz Widziszowski/WOŚP

W 2020 roku z Wielką Orkiestrą Świdnickiej Pomocy zagrały wszystkie gminy powiatu świdnickiego. W sumie udało się zebrać ponad pół miliona złotych na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Z powodu pandemii zmianie uległ termin tegorocznego Finału, który przesunięto z 10 na 31 stycznia, jednak nie zmniejszyło to zapału sztabów i zaangażowania wolontariuszy.

Świdnica

31 stycznia w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury ruszą licytacje. – 20-osobowy sztab wolontariuszy pracować będzie od świtu po noc w świdnickim teatrze. Prowadzić będziemy licytację, zadbamy o scenę pełną artystów, odbierać będziemy telefony i maile od osób licytujących, zaprosimy do naszego studia zacnych gości. Zajmiemy się również wolontariuszami, którzy będą kwestować na ulicach – zapowiada Violetta Sobczak ze sztabu. Cały czas przyjmowane są fanty na licytację. W tej chwili jest już kilkadziesiąt darów, które pójdą pod młotek. To miedzy innymi vouchery na usługi i lot szybowcem, obrazy, biżuteria, koszulki z podpisami sportowców, rękodzieło, kalendarze, zestawy upominkowe, kuchenka Electroluxa, a także gadżety WOŚP. Wszystkie można oglądać na fanpage’u WOŚP Świdnica. Dary na licytację w Świdnicy można przekazywać w dni powszednie w godzinach urzędowania do Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43) lub Hufca ZHP (ul. Lelewela 18).

Już po raz szósty do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołączą również świdniccy rajdowcy i fani sportów motorowych. 6. Świdnicka Moto Orkiestra odbędzie się w nowym miejscu – przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego i Kosynierów. – Zmiana lokalizacji wynika z rozpoczętej budowy nieruchomości oraz natłoku znajdujących się tam samochodów przy ulicy Bolesława Krzywoustego, gdzie odbyło się pierwsze V edycji – informuje Sebastian Sokołowski, główny organizator wydarzenia.

W tym roku tradycyjnie wozimy chętnych, liczy się dla nas każda złotówka. Jak do tej pory najciekawszymi fantami na licytację są: lot helikopterem od Skoda Centrum TMT Dzierżoniów, rejs wraz kolacją dla 2 lub 3 osób sześciometrową łodzią po Odrze od Portu Opon, a także wycieczka skitour-owa na Wielką Sowę dla 2 osób z użyciem całego sprzętu oraz opieką instruktora/ratownika GOPR. Poza tym naszym celem przede wszystkim jest dobra zabawa – dodaje Sokołowski. Akcja potrwa od godziny 10.00 do godziny 15.00.

Gmina Marcinowice

Do internetowej aukcji szykuje się także gmina Marcinowice. Studio, z którego prowadzona relacja oraz licytacja, będzie się mieściło w Strzelcach. – Startujemy w niedzielę, 31 stycznia o godz. 14.00. Transmisja dostępna będzie na Facebooku Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach – informuje Dawid Sobczyk, dyrektor CKB w Marcinowicach. Dla osób chcących wziąć udział w licytacjach udostępniony zostanie wirtualny pokój na platformie ZOOM. – Licytacje będą odbywały się wyłącznie w tym miejscu. Możecie zrobić to na komputerze i telefonie. W naszym pokoju ZOOMa wszystko odbywać się będzie w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień czasowych. To, co zobaczycie na Facebooku będzie miało około minuty opóźnienia. Jednocześnie nasz pokój pomieści maksymalnie 100 osób, więc jeśli wiecie, że w tym momencie nie będziecie licytowali lub wolicie po prostu oglądać zmagania mistrzów licytacji, to zapraszamy Was na relację na Facebooku – wyjaśnia Sobczyk.

Z listą fantów wystawionych na licytację można zapoznać się w udostępnionym wykazie.

Gmina Jaworzyna Śląska

Choć pandemia uniemożliwiła organizację finału w tradycyjnej formie, sztab w Jaworzynie Śląskiej nie składa broni i przygotowuje szereg atrakcji, aby wesprzeć akcję. 31 stycznia, w dniu Finału, w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej oraz w świetlicach wiejskich w Pastuchowie i Bolesławicach odbędą się kiermasze ciast. Za datek do puszki będzie można otrzymać zestaw słodkości. Sztab prosi o pomoc w przygotowaniu ciast. Osoby, które chciałyby upiec i przekazać ciasto, proszone są o kontakt z Dagmarą Wyłub z Jaworzyny (tel. 508 765 509), Danutą Stelmach z Pastuchowa (tel. 663 287 836) oraz Agatą Moździk z Bolesławic (tel. 693 541 627).

W tym roku licytacje odbywają się na specjalnej grupie na Facebooku. Do wylicytowania szereg gadżetów związanych z WOŚP, vouchery na usługi. Każdy może wystawić przedmiot i wesprzeć akcję. Mogą to być wypieki, gadżety, rękodzieło czy bony na określone usługi – wszystko, co zasili konto orkiestry. (więcej informacji o licytacjach).

Przez cały czas można wpłacać pieniądze poprzez e-skarbonkę sztabu WOŚP w gminie Jaworzyna Śląska. Działa ona dokładnie tak samo jak klasyczna puszka, z tą różnicą, że przelewamy do niej środki z konta bankowego. Pieniądze można również wrzucać do stacjonarnych puszek sztabowych, które znajdują się w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej oraz w Centrum Obsługi Turysty w Muzeum Kolejnictwa.

Żarów

W sobotę, 30 stycznia Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie zapraszają na Targowisko Miejskie w Żarowie. Na mieszkańców będą tam czekały stoiska z ciastami oraz kiermasz prac wykonanych przez dzieci SP Żarów „Serce dla Serca”.

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie odbędzie się także aukcja, ale w wersji online. Aukcja będzie transmitowana na Facebooku Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Gminy Żarów, Halo Żarów i Sztabu WOŚP Żarów.

Aukcja odbędzie się w formie online, rozpocznie się o godzinie 17.00 w dniu 31 stycznia. Prowadzący będą prezentować podarowane przez darczyńców gadżety i vouchery w określonej kolejności. Chętni do licytowania będą mogli zgłaszać swoje oferty wyłącznie telefonicznie, korzystając z numerów telefonów: 531 269 750, 537 531 610, 530 266 021. Wpłaty za wylicytowane przedmioty można dokonywać na eSkarbonke żarowskiego Sztabu, która udostępniona jest na Facebooku Sztab WOŚP Żarów i przesłać na adres sztabu potwierdzenie przelewu. Wylicytowany gadżet będzie do odebrania w siedzibie sztabu.

Lista punktów, w których można wspierać WOŚP: Salonik Prasowy w POLOmarkecie, apteka Vanilia przy ul. Krasińskiego 12, sklep Wierzbianka – Wierzbna, Centrum Ogrodnicze, Kwiaciarnia Madekor – ul. Armii Krajowej 52, Serwis komputerowy Vega – ul. Armii Krajowej 17D, Sklep Kasia – Piotrowice Świdnickie, Firma Martech – Strzegom – ul. Koszarowa 5 oraz Żarów – ul. Armii Krajowej 66A, Bajkowe Przedszkole w Żarowie, Sklep wielobranżowy – ul. Armii Krajowej 47, Sklep Oskar – ul. Armii Krajowej 43, Sklep Styl – ul. Armii Krajowej 49.

Na rzecz WOŚP zagra także Bajkowe Przedszkole w Żarowie. Rodzice przyprowadzając swoje dzieci do przedszkola mogą nabyć okolicznościowe kartki. Datki ze sprzedaży zostaną przekazane do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Świebodzice

W Świebodzicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz dwudziesty. Na tydzień przed kolejnym Finałem ruszyły pierwsze, internetowe licytacje. Przedmioty, które zostaną wystawione na licytację można przekazywać do siedziby sztabu w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Mieszka Starego 4 w godz. 13.00-15.00 od 18 stycznia 2021 roku do 28 stycznia 2021 roku (wyłączając soboty i niedzielę). Swoje wsparcie można również przekazać poprzez wpłatę do e-Skarbonki świebodzickiego sztabu.

Aktualne informacje ze świebodzickiego sztabu przekazywane są za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wspieraj 29. Finał WOŚP nie wychodząc z domu!

Ze wszystkimi formami wsparcia można się zapoznać na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wesprzyj WOŚP na wpłacam.wosp.org.pl

Włącz się w pomaganie w 3 prostych krokach!

  1. Wejdź na stronę: wplacam.wosp.org.pl
  2. Wybierz kwotę lub wpisz własną kwotę.
  3. Po kliknięciu „przekaż darowiznę”, strona przeniesie Cię do Twojego banku lub na wybrany portal, dzięki któremu będziesz mieć możliwość dokończyć przelew.

Wrzuć do eSkarbonki lub załóż swoją

eSkarbonki to „wirtualne puszki”, dzięki którym kwestujący mogą zbierać datki na rzecz WOŚP w Internecie, a darczyńcy mogą się do takiej zbiórki przyłączyć.

Aby założyć eSkarbonkę, możesz być wolontariuszem zarejestrowanym w danym sztabie, ale nie musisz. eSkarbonkę może założyć każdy! Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, możesz to zrobić samodzielnie. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią – potrzebujesz pomocy i zgody opiekuna. Od tego roku eSkarbonki mogą zakładać także firmy i wydarzenia.

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców to jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w czasie Finału WOŚP. Złote Serduszka i Złote Karty Telefoniczne stały się najbardziej prestiżowymi symbolami społecznego zaangażowania osób i firm w dotychczasowej historii Fundacji WOŚP. Cała kwota uzyskana z licytacji każdorazowo wspiera cel Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wyślij SMS o treści SERCE na numer 75 565

Wyślij SMS o treści SERCE na numer 75 565. Numer będzie aktywny w dniach: 1 grudnia 2020 – 15 lutego 2021 (koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 5 PLN NETTO (6,15 PLN z VAT).

Dorzuć się do zbiórki na Facebooku lub załóż swoją

Aby utworzyć zbiórkę pieniędzy dla WOŚP na Facebooku, kliknij tutaj i wypełnij formularz. Kiedy tylko skończysz, twoi znajomi będą mogli wpłacać datki na rzecz WOŚP za pośrednictwem przygotowanej przez Ciebie zbiórki.

Kupuj lub sprzedawaj z Allegro dla WOŚP

Przez 20 lat Fundacji WOŚP wspólnie z Allegro udało się zebrać ponad 79 milionów złotych. Ostatni 28. Finał był rekordowy, na konto Fundacji WOŚP wpłynęło 14 852 016,68 złotych. Na aukcjach pojawiło się aż 195 235 przedmiotów, a ponad 1 200 000 osób kliknęło przycisk „licytuj”.

/opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułBędą nowe nasadzenia i kwietna łąka, ale też wycinka drzew. Ruszył kolejny etap prac w Parku Młodzieżowym [FOTO]