Strona główna 0_Slider Świdnicki Bieg Noworoczny 24 stycznia?

Świdnicki Bieg Noworoczny 24 stycznia?

0

Wielkimi krokami zbliża się zaplanowana na niedzielę, 24 stycznia jubileuszowa – piąta edycja Świdnickiego Biegu Noworocznego. Ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia nie wiadomo, czy uda się jednak zachować ten termin. Organizatorzy wciąż czekają również ze startem zapisów.

Nowe rozporządzenie ustalające obostrzenia do dnia 17.01.2021 niestety dalej zakazuje organizacji imprez biegowych. W związku z zaistniałą sytuacją zapisy na nasz bieg nie rozpoczęły się w dniu 28.12.2020 jak planowaliśmy. Nie poddajemy się, prace organizacyjne są już bardzo zaawansowane, dlatego na chwilę obecną nie odwołujemy naszego biegu. Wierzymy, że po 17 stycznia nadchodzącego roku zakaz organizacji biegów nie zostanie już przedłużony, zatem wciąż czekamy co przyniesie przyszłość – czytamy na facebook’owym profilu Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA.

Trasa biegu jest już oczywiście gotowa. Cały dystans to odcinek o długości 5 kilometrów. Zawodnicy biegu na 10 km pokonają go dwukrotnie. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a wykonał go Marek Tokarczyk. Organizatorzy przypominają, że podczas zbliżającej się edycji biegu odbędą się osobne starty zawodników na dystansie 5 km (planowany start godz. 11:00) i 10 km (planowany start godz. 11:50). W przypadku zmiany wytycznych i regulacji dotyczących organizacji imprez w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zawodnicy mogą zostać dopuszczeni do biegu falami, po maksymalnie 150 zawodników na falę startową.

Jubileuszowa – piąta edycja biegu, to także jubileuszowy medal dla uczestników rywalizacji. – Przedstawiamy medal, który otrzymacie na mecie 5. Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA już 24 stycznia 2021 (lub w lutym 2021, bądź w styczniu 2022). Medal dość sporych rozmiarów z motywem 3D świdnickiego Hermesa oraz elementem obrotowym zawierającym dystanse naszego biegu. Autorem jest Marcin Bronikowski – informują organizatorzy przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku udział w biegach głównych na 5 i 10 kilometrów wzięło 450 osób. W trakcie imprezy odbyły się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy: Świdnicka Grupa Biegowa, firma ZUPBADURA, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miejski w Świdnicy przygotowali dla dorosłych i dzieci trasy w okolicach hali Zawiszów. Bieg główny zaplanowano na dwóch dystansach: 5 i 10 km, a trasa posiadała atest PZLA (1 okrążenie to 2,5 km). Dodatkowo odbyły się też biegi na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży. Łączny limit uczestników biegów głównych wynosił 450 osób, zaś biegów towarzyszących – 150 osób. Oba limity szybko zostały osiągnięte.

W biegu na 5 kilometrów zdecydowanie najszybszy okazał się Rafał Bardziński, który w błyskawicznym tempie dotarł na metę, uzyskując rezultat 00:16:56. 28-latek z Legnicy o blisko minutę pokonał drugiego Bartłomieja Wojsława, a trzeci był Paweł Białek (00:18:12). W kategorii pań wyraźnie najszybsza była Paulina Szarzyńska (00:19:17), wyprzedzając o równe 50 sekund drugą na mecie Danutę Piskorowską. Trzeci stopień podium obsadziła Sona Rozumkiewicz, tracąc do zwyciężczyni półtorej minuty. W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie triumfował Jan Kaczor. Rywalizacja była dużo bardziej zacięta. Najszybszy zawodnik dobiegł w czasie 00:36:07. O 18 sekund wyprzedził Łukasza Wawrzyniaka i o 30 sekund Łukasza Kozłowskiego. Wśród kobiet wyraźnie najlepsza okazała się Małgorzata Moczulska. Do mety dobiegła w czasie 0:41:46 i o nieco ponad minutę pokonała Katarzynę Budziewską. Trzecią biegaczką na tym dystansie była Edyta Gardecka (00:43:06).

/MDvR/

Poprzedni artykułMiasto miało większość pieniędzy i czas. Rozbiórki nie było, jest postępowanie egzekucyjne nadzoru budowlanego
Następny artykułDołożyli cegiełkę, by pomóc potrzebującym