Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Dołożyli cegiełkę, by pomóc potrzebującym

Dołożyli cegiełkę, by pomóc potrzebującym

0

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia władze gminy Jaworzyna Śląska, radni, kierownicy jednostek organizacyjnych zbierają między sobą środki na wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Coroczna zbiórka pieniędzy na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w Jaworzynie Śląskiej. Zasada jest prosta: każdy dokłada cegiełkę od siebie, a uzbierana kwota dzielona jest pomiędzy tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. W tym roku przed świętami Bożego Narodzenia uzbierano 3 tys. złotych. – Zebrane środki przekazano sześciu rodzinom. W pięciu przypadkach pomoc trafiła do dzieci, w jednym – do dorosłego. To osoby z głębokimi niepełnosprawnościami, wymagające systematycznej rehabilitacji i leczenia, co pociąga za sobą znaczne koszty – informuje Joanna Bytniewska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej.

W środę, 23 grudnia wszystkim osobom objętym pomocą przekazano gotówkę. Każdej osobie, po 500 zł z przeznaczeniem na opłacenie dalszej rehabilitacji i leczenia.

W tegorocznej zbiórce wzięli udział:

  • radni: Katarzyna Chmielowiec, Barbara Chromy, Adriana Kotów-Jędras, Marian Gawron, Sebastian Grajaszek, Wiesław Dybeł, Romuald Madaj, Artur Nazimek, Arkadiusz Stelmach, Sylwester Terpic,
  • szefowie jednostek organizacyjnych: Małgorzata Adamowicz, Sylwester Bartczak, Joanna Bytniewska, Jadwiga Chrobak, Łukasz Kwadrans, Maciej Plencler, Krzysztof Sołtys, Adrian Szewczyk, Roman Wizner,
  • władze gminy – burmistrz oraz zastępca burmistrza.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnicki Bieg Noworoczny 24 stycznia?
Następny artykułŚwidnica w zimowej szacie [FOTO]