Strona główna 0_Slider Świdnica w zimowej szacie

Świdnica w zimowej szacie [FOTO]

0

Pierwsza niedziela 2021 roku powitała mieszkańców Świdnicy oraz południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego opadami śniegu. Czy zimowa aura utrzyma się z nami na dłużej? Zobacz prognozę synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na niedzielę, 3 stycznia:

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, po południu stopniowo zanikające. Początkowo możliwy deszcz ze śniegiem oraz deszcz marznący, powodujący gołoledź. Rano drogi śliskie. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, po południu stopniowo zanikające. Początkowo możliwy śnieg oraz deszcz marznący, powodujący gołoledź. Powyżej 700 m n.p.m. opady głównie śniegu. Drogi śliskie. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, południowo-wschodni, może powodować zawieje śnieżne.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na noc z niedzieli na poniedziałek:

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przejściowo również śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: w nocy zachmurzenie przeważnie duże. Możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przejściowo również śniegu. Powyżej 700 m n.p.m. opady głównie śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na poniedziałek, 4 stycznia:

W dzień zachmurzenie na ogół duże. Miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, wschodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: w dzień zachmurzenie na ogół duże. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Powyżej 700 m n.p.m. opady głównie śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na noc z poniedziałku na wtorek:

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, nad ranem również śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby, północno-wschodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: w nocy zachmurzenie przeważnie duże. Możliwe opady początkowo deszczu i deszczu ze śniegiem, później śniegu. Powyżej 600 m n.p.m. opady głównie śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) możliwe opady śniegu. Temperatura od -5°C do -3°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, północno-wschodni, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

/IMGW, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, Michał Nadolski

Poprzedni artykułDołożyli cegiełkę, by pomóc potrzebującym
Następny artykułPonad 5,5 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?