Strona główna 112 Policja szuka świadków ataku na Osiedlu Młodych w Świdnicy

Policja szuka świadków ataku na Osiedlu Młodych w Świdnicy

1

Jak już informowaliśmy, 13 stycznia na osiedlu w Świdnicy mężczyzna wchodzący do bramy został zaatakowany. Napastnik zerwał mu maseczkę i uderzył w twarz. Poszkodowany nie ma wątpliwości, ze powodem były symboliczne, tęczowe kolory maseczki. Policja wszczęła postępowanie i szuka sprawcy.

W powyższej sprawie prowadzone są czynności w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego. Celem wykonywanych czynności jest ustalenie sprawcy tego czynu i przesłanie całości materiałów do Sądu Rejonowego w Świdnicy. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, iż pokrzywdzony nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Fakt, iż powodem naruszenia nietykalności była nałożona maseczka w kolorach tęczy jest podejrzeniem pokrzywdzonego, natomiast nie ma odzwierciedlenia w zebranym materiale dowodowym – twierdzi Magdalena Ząbek z policji w Świdnicy.
 
– Jednocześnie zwracamy się z apelem do osób, które były świadkiem w/w zdarzenia zaistniałego w dniu 13. 01. 2021 r. około godz. 12.30 na ul. M. Kunic w Świdnicy, bądź mają jakąkolwiek wiedzę na temat sprawcy tego czynu tj. mężczyzny w wieku ok. 20-25 lat, wzrostu około 175-180 cm, włosy krótkie koloru ciemnego, w chwili zdarzenia ubrany był w sportową kurtkę koloru brązowego oraz granatowe jensy, o kontakt z funkcjonariuszami KPP Świdnica. Kontakt pod nr telefonu 47 87 55 319 lub 47 87 55 200 lub 47 87 55 219. Gwarantujemy pełną anonimowość – zapewnia rzeczniczka.
/asz/
Poprzedni artykułSaba czeka na kochającego opiekuna [Aktualizacja]
Następny artykułSzczepienia w szpitalu. Nie dla wszystkich wystarczyło szczepionek. Dyrektor wyjaśnia i przeprasza