Strona główna 0_Slider Pierwsze 200 osób w świdnickim szpitalu zaszczepione

Pierwsze 200 osób w świdnickim szpitalu zaszczepione

3

30 grudnia 2020 roku w świdnickim szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwsze dawki do dzisiaj przyjęło 200 osób zatrudnionych w placówce. Do szpitala dotarło już kolejne zamówienie.

Nie zmarnowaliśmy ani jednej dawki – zapewnia Luiza Nowaczyńska, koordynatorka programu szczepień przeciwko COVID-19 w „Latawcu”. Ministerstwo Zdrowia wraz z Krajowym Konsultantem ds. farmacji szpitalnej wydało komunikat, w którym podawanie 6 dawek z jednej fiolki jest zalecane i dopuszczalne. – W naszym szpitalu wykorzystujemy tę możliwość – dodaje koordynatorka.

Dzisiaj do szpitala dotarło kolejnych 500 szczepionek. W tym tygodniu zakończy się szczepienie personelu medycznego i pracowników szpitala, w najbliższych dniach rozpocznie się szczepienie osób z innych placówek medycznych i farmaceutycznych. Zgłoszenia chętnych z tzw. grupy „zero” będą przyjmowane do 14 stycznia 2021r.

Jak podał dzisiaj Michał Dworczyk, szef Kancelarii Rady Ministrów, do 3 stycznia 2021 zaszczepionych zostało 50 391 osób. Podał również, że od 15 stycznia rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń od kolejnej grupy Polaków. Będą trzy możliwości dokonania zgłoszenia: poprzez infolinię 989, internetowe konto pacjenta oraz POZ (lub najbliższy punkt szczepień). Zarejestrowanych zostało ponad 7,5 tysiąca zespołów szczepiennych i 6027 miejsc, gdzie szczepienia będą przeprowadzane. Minister zapowiedział na dzisiaj publikację listy placówek.

/asz/

Poprzedni artykułKolejne świdnickie premiery rockowe [VIDEO]
Następny artykułOrszak trzech lokomotyw