Strona główna 0_Slider Orszak trzech lokomotyw

Orszak trzech lokomotyw

0
W tym roku 6 stycznia przez polskie miasta nie przejdą orszaki trzech króli. Do tradycji postanowiło nawiązać Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które zaprasza w najbliższą środę do obejrzenia „orszaku trzech lokomotyw”.
Muzeum w Jaworzynie jest jedyną placówką kultury, która w reżimie sanitarnym może być zwiedzana. Udostępnione są tylko tereny na otwartym powietrzu. Każde odwiedziny to szansa dla tego wyjątkowego miejsca, które nie może otrzymać żadnej pomocy rządowej w związku z utraconymi podczas pandemii przychodami. Pracownicy nie ustają w kreowaniu nowych propozycji dla zwiedzających.

6 stycznia 2021 atrakcją dnia będzie uruchomienie 3 lokomotyw spalinowych Ls40, SM03 oraz 410d, które będą przewoziły turystów po Trasie Parowozowej oraz przejazd pokazowy pociągu złożonego z 3 lokomotyw. Polecamy również zwiedzanie z przewodnikiem przeznaczonego dla odbiorców w różnym wieku i zostało tak dopasowane, aby spełniały oczekiwania zarówno dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych i seniorów. Serdecznie zapraszamy od 11.00 do 19.00, przejazdy po bocznicy realizowane są o 13.00, 15.00, 17.00. Pokaz orszaku 3 lokomotyw o 12.00 i 18.00 – informuje muzeum.

Jaworzyńskie muzeum można zwiedzać codziennie od 11.00 do 19.00. W ofercie możliwość obejrzenia ponad 100 zabytkowych lokomotyw i wagonów, a kolejowe bistro zaprasza na gorące napoje, oczywiście na wynos. Po zmroku można oglądać iluminacje zabudowań i obiektów muzealnych.

/opr.red./

Poprzedni artykułPierwsze 200 osób w świdnickim szpitalu zaszczepione
Następny artykułGdzie zaszczepić się przeciwko COVID-19? Jest lista miejsc