Strona główna Wydarzenia Żarów Osoby terminalnie chore nie zostaną bez pomocy

Osoby terminalnie chore nie zostaną bez pomocy

0

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy otrzymało środki finansowe z budżetu gminy Żarów na realizację zadania „Działania na rzecz osób w terminalnej fazie choroby nowotworowej”.

Fot. UM Żarów

Na wsparcie hospicjum, z którego usług mogą również bezpłatnie korzystać mieszkańcy gminy Żarów, została przeznaczona kwota 12.200 złotych. Umowa na wsparcie hospicjum jest podpisywana każdego roku. W 2020 roku Hospicjum w Świdnicy objęło swoją opieką 8 mieszkańców z gminy Żarów.

– Chorzy z terenu gminy Żarów zostali objęci bezpłatną opieką lekarską i pielęgniarską. Lekarz odwiedzał chorych w domach mimo trudnej sytuacji pandemicznej, podopieczni nie pozostali bez opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Pielęgniarki udzielały usług pielęgnacyjnych oraz wykonywały fachowe zabiegi pielęgniarskie. Rodziny chorych miały możliwość wypożyczenia sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego. Zakupiliśmy także niezbędne środki medyczne i dezynfekcyjne. Pacjenci zostali objęci opieką w okresie realizacji zadania, pomimo pandemii wirusa Covid-19 – mówi Gabriela Kaczkowska ze świdnickiego hospicjum.

– Hospicjum zapewnia opiekę medyczną i wspiera ludzi, wobec których medycyna często jest już bezsilna. Chorzy potrzebują wsparcia i obecności drugiego człowieka, dlatego corocznie, zabezpieczamy w budżecie gminy środki finansowe na ten cel – podkreśla burmistrz Leszek Michalak.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” ma swoją siedzibę przy ul. Jodłowej 31 w Świdnicy, czynne jest od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-15.00, nr tel. 74 852 03 46. Z powodu koronawirusa hospicjum otwarte jest w godz. 9.00-14.00). Adres poczty elektronicznej: [email protected]

/Informacja UM Żarów/

Poprzedni artykułRajdowa Škoda wylicytowana! Grono pasjonatów wsparło zbiórkę na najdroższy lek świata dla Amelki
Następny artykułBlisko 2500 osób z grupy zero zaszczepionych w powiecie świdnickim. Teraz czas na seniorów [FOTO]