Strona główna 0_Slider Niedopałek lub świeczka przyczyną tragicznego pożaru w Bystrzycy Dolnej?

Niedopałek lub świeczka przyczyną tragicznego pożaru w Bystrzycy Dolnej?

0

Śledczy wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło w niedzielę w budynku wielorodzinnym w Bystrzycy Dolnej, a w wyniku którego zginęła 54-letnia kobieta. Pozostali mieszkańcy zostali ewakuowani przez strażaków lub opuścili mieszkania jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

Zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym wpłynęło do służb ratunkowych 10 stycznia o godzinie 7.22. – Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych 8 zastępów straży pożarnej. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania 3 osoby ewakuowały się samodzielnie z budynku przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej, natomiast 3 osoby zostały ewakuowane przez strażaków przy pomocy drabiny z pierwszego piętra. Dzięki szybkim podjętym działaniom gaśniczym, pożar udało się ugasić ograniczając tym samym duże straty materialne. W związku z pożarem śmierć poniosła jedna osoba – relacjonował Paweł Szydłowski z KP PSP Świdnica.

Wyjaśnianiem przyczyn pożaru zajęła się świdnicka prokuratura. – W związku z tym zdarzeniem wszczęliśmy śledztwo w sprawie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, a także mieniu w znacznych rozmiarach, w postaci pożaru, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć – mówi Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Śledczy zlecili już przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłej 54-latki.

Jak dodaje prokurator, na miejscu przeprowadzone zostały oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. – Po zebraniu materiału dowodowego biegły będzie musiał wydać w tym zakresie opinię. Wstępnie nie wykluczamy, że mogło dojść do zaprószenia ognia papierosem lub świeczką. W pomieszczeniu, w którym było zarzewie ognia nie było prądu, dlatego też takiej możliwości nie wykluczamy – wskazuje prokurator Rusin.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułW styczniu nie, może zatem w lutym lub w marcu…?
Następny artykułSkradzione auto Mini One D. Jest nagroda