Strona główna Artykuł sponsorowany Najlepsze zabawki dla dziecka na podwórko

Najlepsze zabawki dla dziecka na podwórko

0

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Pora pomyśleć o tym, jak zorganizować dziecku bezpieczną i zarazem ciekawą zabawę w ogrodzie, aby mogło spędzać czas na świeżym powietrzu. Sprawdź, jakie zabawki sprawdzą się w tej roli najlepiej.

Klocki
Zabawa klockami zawsze dostarcza dziecku mnóstwa frajdy. Ten rodzaj zabawki uwielbiają maluchy w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Klocki doskonale rozwijają kreatywność, uczą przestrzennego myślenia oraz koncentracji. Już od małego wspierają rozwój umiejętności manualnych. Zabawa klockami w ogrodzie, na specjalnej macie, będzie dla dziecka świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Będzie ono mogło budować skomplikowane konstrukcje i obiekty, wplatając w nie naturalne elementy przyrodnicze znalezione w naszym ogrodzie.

Piłki
Gra w piłkę to rozrywka nie tylko dla chłopców, ale i dla dziewczynek. Wiosną warto zachęcać dziecko do zabawy piłką, gdyż taka aktywność nie tylko korzystnie wpływa na samopoczucie, pozwala dotlenić organizm i wzmocnić mięśnie, ale również uczy koordynacji ruchowej. Do wyboru mamy kilka rodzajów zabawy piłką. Dzieci najchętniej bawią się w piłkę kopaną, więc aby urozmaicić im tę zabawę, możemy ustawić na ziemi przeszkody, które maluch będzie musiał omijać, aby dojść do celu. Możemy też postawić bramkę, w którą dziecko będzie celowało piłką.

Starsze dzieci chętnie sięgną po piłkę do kosza – wystarczy wówczas zamontować na ścianie obręcz z siatką, aby maluch mógł trenować rzuty.

Odwiedź także: sklep z zabawkami dla dzieci Mamisie.pl

Małpi gaj
Świetnym rozwiązaniem będzie także zainwestowanie w tak zwany małpi gaj, czyli konstrukcję składającą się z poprzeczek, drabinek i platform, które dziecko będzie samodzielnie pokonywało. Taka zabawa doskonale rozwija koordynację ruchową, wzmacnia mięśnie, uczy wytrwałości w dążeniu do celu. Dzieci, które często bawią się na tego rodzaju konstrukcjach, są w dorosłości bardziej pewne siebie i nie boją się wyzwań.

Małpi gaj możemy zrobić samodzielnie lub kupić gotowe konstrukcje. Pamiętajmy jednak o tym, aby taka instalacja była całkowicie bezpieczna dla dziecka.

Domek w ogrodzie
Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o tym, aby mieć swój mały domek na drzewie? Teraz możemy takie marzenie spełnić oferując domek swojemu dziecku! Jeśli nie mamy możliwości wybudowania go na drzewie, możemy postawić go na tzw. kurzej nóżce. Takie gotowe domki można kupić w sklepach z asortymentem dla dzieci lub budowlanym i zamontować samodzielnie w ogrodzie. Dla dziecka będzie to doskonałe miejsce do zabaw i jednocześnie ochrona przed palącym słońcem w upalne lato.

Basen ogrodowy i inne wodne atrakcje
Warto pomyśleć także o małym basenie ogrodowym dla dziecka. Taki gadżet będzie świetną atrakcją w lecie, zapewniając maluchowi doskonałą zabawę na wiele godzin. W upalne dni przyniesie ulgę i pozwoli dziecku szybko się ochłodzić. Świetnej zabawy dostarczy maluchom również kurtyna lub zjeżdżalnia woda, którą także możemy zainstalować w lecie. Dzieci uwielbiają zabawy wodne i są przy tym niezwykle kreatywne, więc warto dostarczyć im odpowiednich gadżetów, aby mogły cieszyć się piękną pogodą i dodatkowymi atrakcjami w naszym ogrodzie.

Ogród to wspaniałe miejsce do zabawy dla dzieci. Warto zachęcać dziecko do spędzania w nim jak najwięcej czasu, a zbliżająca się wiosna jest doskonałym momentem na to, aby zorganizować w naszej zielonej, przydomowej przestrzeni miejsce do kreatywnej i pełnej wrażeń zabawy.

Artykuł przygotowany przez serwis Feelalive.pl

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułStand-up to Twoja pasja Nie przegap tych wydarzeń!
Następny artykułNiebezpieczne skrzyżowanie zostanie przebudowane? Jest pomysł budowy ronda