Strona główna 0_Slider Moto Orkiestra zagra po raz szósty dla WOŚP! Jest nowa lokalizacja

Moto Orkiestra zagra po raz szósty dla WOŚP! Jest nowa lokalizacja

0

Świdnicy rajdowcy i fani sportów motorowych po raz kolejny pokazują wielkie serce i włączają się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Moto orkiestra zagra w niedzielę, 31 stycznia. Różnicą względem lat poprzednich jest tylko lokalizacja, tym razem sympatycy motosportu spotkają się przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego i Kosynierów. 

 

Moto orkiestra organizowana jest od sześciu lat. Z roku na rok biła swoje rekordy zebranych funduszów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku choć organizatorzy późno dostali zielone światło na organizacje to nie poddają się i w nowym miejscu ponownie będą w rajdowy sposób zbierać pieniądze – Zmiana lokalizacji wynika z rozpoczętej budowy nieruchomości oraz natłoku znajdujących się tam samochodów przy ulicy Bolesława Krzywoustego, gdzie odbyło się pierwsze V edycji – informuje Sebastian Sokołowski będący głównym organizatorem. 

Ostatni czas jest nadzwyczajny i taki również będzie tegoroczny 29. Finał WOŚP, z którego zbiórki dedykowane będą wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – W tym roku tradycyjnie wozimy chętnych, liczy się dla nas każda złotówka. Jak do tej pory najciekawszymi fantami na licytację są: lot helikopterem od Skoda Centrum TMT Dzierżoniów, rejs wraz kolacją dla 2 lub 3 osób sześciometrową łodzią po Odrze od Portu Opon, a także wycieczka skitour-owa na Wielką Sowę dla 2 osób z użyciem całego sprzętu oraz opieką instruktora/ratownika GOPR. Poza tym naszym celem przede wszystkim jest dobra zabawa – dodaje Sebastian Sokołowski. Akcja potrwa od 10:00 do godziny 15:00, będzie to jednak zależne od warunków pogodowych. 

W 2020 roku z Wielką Orkiestrą Świdnickiej Pomocy zagrały wszystkie gminy powiatu świdnickiego. W sumie udało się zebrać ponad pół miliona na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. 

/Tekst: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułSą kolejni zakażeni koronawirusem w powiecie świdnickim. Jaka sytuacja w kraju i na Dolnym Śląsku?
Następny artykułW samochodzie pękła opona. Zderzenie na krajowej 35-tce w Szczepanowie