Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jakie inwestycje i remonty w szkołach prowadzonych przez powiat?

Jakie inwestycje i remonty w szkołach prowadzonych przez powiat?

0

W 2021 roku przewidziano szereg drobnych remontów, większe inwestycje termomodernizacyjne oraz prace nad polepszeniem infrastruktury sportowej przy placówkach oświatowych podległych powiatowi. Na ten cel w sumie zostanie przeznaczone 5 milionów złotych.

W poprzednich latach powiat wybudował i zmodernizował boiska przy takich szkołach jak Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych, III Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące czy Zespół Szkół Mechanicznych. W 2021 roku przebudowy doczeka się boisko przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu. Na ten cel w budżecie zarezerwowano kwotę łącznie 750 tys. zł. Dalsze prace będą prowadzone także przy obiekcie należącym do Zespole Szkół Mechanicznych – koszt prac ok. 170 tys. zł.

Kolejne budynki powiatowej oświaty w roku 2021 doczekają się termomodernizacji. Inwestycje przeprowadzone zostaną w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świebodzicach (sala gimnastyczna), I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy oraz Zespole Placówek w Bystrzycy Górnej. Łączny koszt prac w tych placówkach wyniesie 3 mln. 150 tys. zł.

Bieżące prace remontowe przeprowadzone zostaną między innymi w budynkach Zespołu Szkół w Strzegomiu, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych i III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Koszt tych prac szacowany jest na 830 tys. zł.

/Źródło i zdjęcia Starostwo Powiatowe w Świdnicy/

Poprzedni artykułCo zniknęło? Co się zmieniło? Świdnica lat 90. XX wieku [FOTO]
Następny artykułTo już 47 tom! Rocznik Świdnicki wydany