Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Inwestycje, dopłaty do wymiany ogrzewania. Sołtysi o perspektywach na 2021

Inwestycje, dopłaty do wymiany ogrzewania. Sołtysi o perspektywach na 2021

0

Z udziałem wójta Świdnicy Teresy Mazurek na pierwszej naradzie w tym roku spotkali się wszyscy sołtysi gminy Świdnica. Spotkanie miało miejsce 27 stycznia w świetlicy w Słotwinie.

Fot. UG Świdnica

Narada była okazją do przedstawienia przez skarbnik gminy Annę Szymkiewicz najważniejszych punktów planu budżetowego na 2021 rok, a także do podsumowań i najważniejszych informacji dotyczących wykorzystania funduszu sołeckiego za rok 2020. Jednym z punktów spotkania było także przekazanie przez zastępcę wójta Bartłomieja Strózika informacji o najważniejszych inwestycjach – tych wykonanych, a także tych zaplanowanych. Wśród najważniejszych z wymienionych zadań, znalazła się trwająca budowa żłobka i przedszkola w Pszennie przy ul. Słonecznej.

Obecny podczas narady kierownik Działu Rolnictwa i Ochrony Środowiska poinformował zebranych o mającym się rozpocząć na przełomie marca i kwietnia 2021 roku programie, dzięki któremu mieszkańcy gminy mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca oraz na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, a także o zbiórce i możliwościach samodzielnego oddawania odpadów tzw. wielkogabarytowych.

Sołtysów poinformowano także o punktach szczepień na terenie gminy Świdnica (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wiejski Ośrodek Zdrowia Lutomia Dolna 28 oraz przychodnia „MEDIMEX” SP. Z O.O. w Pszennie, przy ul. Słonecznej 9).

Miłymi akcentami tego dnia było przypomnienie i podsumowanie konkursu na najładniej przystrojony dom na terenie gminy Świdnica, a także podziękowania skierowane do Koła Gospodyń Wiejskich w Krzyżowej, dzięki którym pracowników i klientów urzędu, już od wejścia cieszyły pięknie, świątecznie ozdobione skrzaty. Wójt gminy na ręce sołtys Agnieszki Wolak przekazała podziękowania dla pań z KGW „Krzyżowianki”

Na zakończenie narady przypomniano także o możliwości rozłożenia opłat podatkowych na raty. Wójt gminy Teresa Mazurek zwróciła się z prośbą, aby sołtysi przekazali tę informację swoim mieszkańcom.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykuł„Różowe skrzyneczki” dla uczennic w całym powiecie
Następny artykułOstatnie chwile na udział w Świdnickich Recenzjach Muzycznych