Strona główna Kultura Ostatnie chwile na udział w Świdnickich Recenzjach Muzycznych

Ostatnie chwile na udział w Świdnickich Recenzjach Muzycznych

0

Do końca piątku, 29 stycznia 2021r. trwa nabór tekstów do konkursu organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Wpłynęło już 10 recenzji, a promocyjne teledyski koncertowe osiągnęły ponad 10 000 wyświetleń.

Świdnickie Recenzje Muzyczne to już 6. edycja konkursu pozwalającego uwolnić kreatywność i wyrazić koncertowe potrzeby lokalnych fanów muzyki. Oprócz możliwości zdobycia nagród finansowych z puli 1000 zł wpływają też na repertuar Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wielokrotnie artyści prezentowani w konkursowych recenzjach pojawiali się w Świdnicy na koncertach (m.in. Coma, Kortez, Sarius, Luxtorpeda, Arka Noego), brali udział w spotkaniach i warsztatach a ostatnio byli również coverowani przez lokalne wokalistki i wokalistów.

Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy wybrać ulubioną płytę polskiego wykonawcy wydaną w latach 2019-2020 i napisać jej recenzję. Tekst należy wysłać do końca piątku 29 stycznia a szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.sok.com.pl/recenzje2021/

W ramach przygotowań do finału konkursu Świdnickie Recenzje Muzyczne zaprosiły do współpracy utalentowanych artystów, z którymi w grudniu nagrano 2 koncerty. Ich zapis audio i wideo dostępny jest on-line na YouTube, Facebook, Spotify, Tidal i wielu innych platformach streamingowych. W ciągu dwóch tygodni od premiery nagrania przekroczyły 10 000 wyświetleń. Całość można znaleźć na kanale https://www.youtube.com/c/ŚwidnickiPrzeglądMuzyczny

/Bartosz Łabuda, ŚOK/

Poprzedni artykułInwestycje, dopłaty do wymiany ogrzewania. Sołtysi o perspektywach na 2021
Następny artykułRanking liceów i techników. Technikum świdnickiego „Ekonomika” trzecie na Dolnym Śląsku. Jak wypadły pozostałe szkoły?