Strona główna 112 Impreza w szopce, ranny pies i zagubiony młot. Ostatnie interwencje SM w...

Impreza w szopce, ranny pies i zagubiony młot. Ostatnie interwencje SM w 2020 roku

0

W ostatnim tygodniu 2020 roku strażnicy miejscy w Świdnicy podjęli 113 interwencji. najciekawsze opisują na stronie jednostki.

26.12.2020r. godz.1442 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Waryńskiego z dość nietypową prośbą. Kobieta wraz z mężem (oboje w bardzo podeszłym wieku), prosili aby dostarczyć im żywność przygotowaną przez ich córkę. Niestety po rozmowie z córką okazało się, że jest to niemożliwe, gdyż córka wraz z mężem przebywają na kwarantannie. Starsze małżeństwo nie pozostało jednak bez pomocy. Dyżurny skontaktował ich z wolontariuszami, którzy w razie konieczności zadeklarowali zrobienie zakupów.

30.12.2020r. – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące poważnego zanieczyszczenie jezdni betonem na ulicy Metalowców. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie i ustalił sprawcę tego zanieczyszczenia. Interwencję zakończono pouczeniem, beton został uprzątnięty z drogi.

30.12.2020r. godz.1655 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od kierowcy, który potrącił psa na ulicy Kraszowickiej. Pies uciekł z miejsca zdarzenia. Zgłaszający twierdził, że jego pojazd nie jest uszkodzony, ale przypuszcza, że pies może być ranny. Skierowany na miejsce patrol zlokalizował zwierzę, które faktycznie było poważnie ranne. Na miejsce wezwano pracowników schroniska dla zwierząt, którzy zaopiekowali się psem i zabrali go do schroniska, gdzie została mu udzielona stosowna pomoc.

31.12.2020r. godz.1741 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Strzegomia. Kobieta twierdziła, że jej mąż pozostawił w toalecie Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto walizkę z młotem udarowym, a następnie wsiadł do busa i aktualnie dojeżdżał już do Strzegomia. Na szczęście walizka leżała w miejscu gdzie ją pozostawiono. Zguba trafiła z powrotem w ręce roztargnionego podróżnego.

31.12.2020r. godz.2202 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy osób spożywających alkohol w szopce bożonarodzeniowej w Rynku. Patrol potwierdził zgłoszenie. Tym razem funkcjonariusze zakończyli tą interwencję pouczeniem.

/Źródło SM/

Poprzedni artykułRozwiązania, z których warto skorzystać. Cztery rzeczy, które naprawdę ułatwiają życie
Następny artykułZ pomocą dla chorej Amelki. Odnowiona Škoda stanęła na świdnickim Rynku