Strona główna Artykuł sponsorowany Rozwiązania, z których warto skorzystać. Cztery rzeczy, które naprawdę ułatwiają życie

Rozwiązania, z których warto skorzystać. Cztery rzeczy, które naprawdę ułatwiają życie

0

Każdy z nas od czasu do czasu jest zobowiązany do wykonania formalnych czynności urzędowych, które dla wielu są dość skomplikowane, a sam fakt przebrnięcia przez machinę biurokracji niejednokrotnie przyprawia o ból głowy. Zgłoszenie narodzin dziecka, rozliczenie deklaracji podatkowej, obliczenie wartości realnego wynagrodzenia na podstawie stawki brutto – wszystkie te kwestie są obiektem wielu zapytań i wątpliwości. Współcześnie, wraz ze wzrostem znaczenia nowych technologii ułatwiających nam życie, do rąk obywateli trafił szereg narzędzi, ułatwiających wykonywanie takich działań.

1.      Program do rozliczania deklaracji podatkowych
Program do PIT 2020 w skuteczny sposób ułatwi nam wypełnienie obowiązkowej deklaracji podatkowej, która wielu osobom sprawia dużo problemów. Po zainstalowaniu takiego programu instrukcja prowadzi nas krok po kroku przez wszystkie części formularza i dokładnie wskazuje, jakie dane należy wpisać do poszczególnych rubryk. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych informacji program samodzielnie obliczy należny podatek, sumę składek, a także potencjalny zwrot z podatku. Dzięki wykorzystaniu programu do PIT 2020 nie będziemy musieli martwić się o jakiekolwiek korekty czy poprawę błędów – wszystko zostanie wypełnione należycie, a my będziemy czekali jedynie na szybki zwrot podatku.

2.      Profil Zaufany
Rejestracja samochodu, zgłoszenie narodzin dziecka lub zgonu bliskiej osoby czy zawnioskowanie o nowy dowód osobisty – to tylko niewielka część procesów, które można wykonać nie wychodząc z domu. Profil Zaufany daje nam dostęp do szeregu usług dostępnych dla obywateli Polski, które w przeszłości mogły być przez nas załatwione podczas standardowej wizyty w jednym z wielu urzędów. Obecnie wszystko możemy załatwić zdalnie. Obsługa profilu zaufanego jest bardzo prosta, a rejestracja wymaga od nas posiadania podpisu elektronicznego bądź dostępu do bankowości internetowej jednego z popularnych na rynku banków. Wniosek o 500+, sprawdzenie recepty wydanej przez lekarza, wniosek o przyznanie miejsca w przedszkolu – to wszystko załatwimy z poziomu kanapy w naszym salonie.

3.      Kalkulator brutto/netto
Rozpoczynając nową pracę lub otrzymując podwyżkę, zawsze wartości naszego wynagrodzenia przedstawiane są w formie kwoty brutto. Dla wielu z nas jest to niejasna informacja, która nijak nie wskazuje, ile dokładnie dostaniemy na konto. Obecnie z pomocą przychodzą nam kalkulatory netto/brutto, które w jednoznaczny sposób, po wpisaniu niezbędnych danych wskażą, ile pieniędzy będziemy realnie zarabiać. Samodzielne obliczenie tej kwoty może nie być w pełni wiarygodne – w grę wchodzi wiele zmiennych takich jak na przykład forma zatrudnienia. Dlatego też wykorzystanie kalkulatora netto/brutto jest doskonałym wsparciem dla każdego pracownika.

4.      Kalkulator VAT
Bez względu na to, czy jesteśmy przedsiębiorcą, kontrahentem czy po prostu konsumentem, kalkulator VAT może okazać się niezbędnym narzędziem, które pomoże nam wskazać, jaka część wartości produktu lub usługi powinna być przekazana w postaci podatku VAT. Jest to szczególnie przydatne narzędzia, gdy na umowie wartość zamówienia jest przedstawiona jako kwota netto, a my chcemy dowiedzieć się, jaką kwotę całkowitą przyjdzie nam zapłacić.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZnalezione w lesie czekają na dom
Następny artykułImpreza w szopce, ranny pies i zagubiony młot. Ostatnie interwencje SM w 2020 roku