Strona główna 0_Slider Dublet świdniczan. Nasi piłkarze z awansem do wielkiego, dolnośląskiego finału!

Dublet świdniczan. Nasi piłkarze z awansem do wielkiego, dolnośląskiego finału! [FOTO]

0

Bardzo wiele emocji sportowych towarzyszyło dzisiejszym rozgrywkom w ramach Halowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbyły się półfinały dolnośląskie rozgrywane na szczeblu okręgu wałbrzyskiego, a ich celem było wyłonienie drużyn, które wywalczą przepustkę do wielkiego finału naszego województwa. Znakomicie wypadli młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica, którzy wystawią pod koniec stycznia w Dzierżoniowie dwie swoje drużyny.

W witoszowskiej hali rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych – rocznika 2009 i rocznik 2010. W obu turniejach wystąpiło po osiem zespołów podzielonych początkowo na dwie grupy po cztery drużyny. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy wywalczały awans do półfinału, gdzie stawką była gra o czołowe lokaty. Finalnie po dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju otrzymywały przepustkę na finału wojewódzkiego, gdzie ponownie znajdzie się osiem ekip – po dwóch najlepszych przedstawicieli ze strefy wałbrzyskiej, legnickiej, jeleniogórskiej i wrocławskiej.

Dzisiejsza walka rozpoczęła się od kategorii U-12, czyli zawodników z rocznika 2009. Po fazie grupowej do półfinałów awansowały drużyny Polonii-Stali Świdnica, Lechii Dzierżoniów, Orlika Kłodzko i AP Champions Nowa Ruda. W półfinałach Polonia-Stal Świdnica rozprawiła się z Orlikiem Kłodzko, a Champions Nowa Ruda ograł Lechię Dzierżoniów. W finale pocieszenia dzierżoniowianie odprawili z kwitkiem po rzutach karnych Orlika Kłodzko. Finałowe starcie Polonii-Stali Świdnica z AP Champions Nowa Ruda absolutnie zasłużyło na miano wielkiego finału. Regulaminowy dystans 10 minut nie wyłonił zwycięzcy i potrzebna była seria rzutów karnych. W niej lepiej z nerwami poradzili sobie świdniczanie, wygrywając 6:5. Zarówno piłkarze AP Champions Nowa Ruda, jak i Polonii-Stali Świdnica wywalczyli przepustkę do wojewódzkiego finału.

Klasyfikacja końcowa turnieju rocznika 2009:
1. Polonia-Stal Świdnica
2. Champions Nowa Ruda
3. UKS Lechia Dzierżoniów
4. Orlik Kłodzko

Miejsca 5-8 zajęli: Venus Nowice, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, Gryf Świdnica i Górnik Wałbrzych.

Najlepsi zawodnicy:
Wiktor Duda (Polonia-Stal Świdnica)
Natan Dudek (Polonia-Stal Świdnica)

Najlepszy bramkarz:
Szymon Woronowicz (Champions Nowa Ruda)

W kategorii rocznika 2010 spore emocje mieliśmy już w fazie grupowej. Do samego końca ważyły się losy awansu do półfinałów w grupie A, gdzie ostatecznie z pierwszego miejsca wyszła Polonia-Stal Świdnica, a z drugiego Górnik Nowe Miasto Wałbrzych. Świdniczanom przyszło się zmierzyć z Górnikiem Wałbrzych, którego pokonaliśmy 4:1, a w drugim półfinale Akademia Piłkarska Dzierżoniów wygrała 2:0 z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. W spotkaniu o trzecią lokatę doszło do derbów Wałbrzycha, w których Górnik zwyciężył 2:0 Górnika Nowe Miasto. Wielki finał to znów wielkie emocje… W regulaminowym czasie gry Polonia-Stal Świdnica remisowała 1:1 z AP Dzierżoniów. Rzuty karne znów były domeną biało-zielonych, którzy wygrali 2:1, awansując z pierwszego miejsca w strefie wałbrzyskiej do finału dolnośląskiego. Ten podobnie jak zmagania rocznika 2009 odbędzie się w ostatni weekend stycznia w Dzierżoniowie.

Klasyfikacja końcowa turnieju rocznika 2010:
2. Akademia Piłkarska Dzierżoniów
3. Górnik Wałbrzych
4. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych

Miejsca 5-8 zajęli: UKS Lechia Dzierżoniów, Pogoń Pieszyce, Champions Nowa Ruda i Nysa Kłaczyna.

Mateusz Politński (Polonia-Stal Świdnica)
Oliwier Satur (AP Dzierżoniów)

Jakub Pięciak (Górnik Wałbrzych)

Na koniec nie brakło ceremonii kończących oba turnieje, w których uczestniczył prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, Andrzej Padewski i wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, Dariusz Stachurski.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPo pożarze miasta prawie nic nie ocalało. A jednak! Sensacyjne dokumenty sprzed 200 lat