Strona główna 0_Slider Dla kogo 1% podatku? Wesprzyj Joannę Gnosowską

Dla kogo 1% podatku? Wesprzyj Joannę Gnosowską

0
Już wkrótce rozpocznie się czas rozliczeń z fiskusem. To okazja, by oddać 1 procent podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, a tym samym wesprzeć leczenie, działania sportowe, kulturalne czy edukacyjne. Swidnica24.pl tradycyjnie będzie zachęcać do przekazywania wsparcia osobom i upoważnionym organizacjom.
Dzisiaj zachęcamy do wsparcia Joanny Gnosowskiej z Bolesławic
W grudniu minęło 7 lat od mojego przeszczepu twarzy, a pieniądze z 1% w całości wykorzystuję na zakup leków, rehabilitację i dojazdy do specjalistów. Ostatni rok był dla wszystkich bardzo trudny. Pandemia utrudniła kontakt z specjalistami i wymusiła częstsze wizyty w prywatnych gabinetach. Staram się żyć normalnie, choć jest to trudne. Uważam, by się nie zarazić i rzadko wychodzę z domu.

Proszę o wsparcie w postaci  przekazania 1% podatku, na moje subkonto w Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia  

KRS 0000050135 

Cel szczegółowy:  GNOSEK

Termin złożenia zeznań podatkowych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 dla rozliczenia za rok  2020 – od 15  lutego do 30 kwietnia 2021 r. Termin składania PIT-28 za 2020 rok – od 15 lutego do 1 marca 2021 r.

Jak przekazać 1% podatku?

Od ubiegłego roku podatnicy nie muszą już wypełniać wniosków ani deklaracji, by rozliczyć PIT. Zrobi to za nich Krajowa Administracja Skarbowa, bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu za rok ubiegły i danych znajdujących się w rejestrach własnych i państwowych. Tak przygotowane zeznanie będzie dostępne od 15 lutego na portalu podatki.gov.pl. Deklarację będzie można składać do 30 kwietnia.

W ramach usługi “Twój e-PIT” automatycznie wpisany zostanie numer KRS organizacji wskazanej w ubiegłym roku, ale będzie można ją zmienić na inną. Twój e-PIT wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1% według informacji z ubiegłego roku. Można będzie edytować te dane. Twój e-PIT wyliczy też kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych.

Czekamy na zgłoszenia

Komu ze Świdnicy i okolic warto podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć? Czekamy na zgłoszenia. Dane organizacji lub osoby oczekującej na pomoc prosimy przesyłać wraz ze zdjęciem oraz opisem na adres [email protected]. Otrzymane zgłoszenia będą sukcesywnie publikowane na łamach Swidnica24.pl.

/red./

Poprzedni artykułPrzytulna, jasna sypialnia: jakie oświetlenie wybrać na ten rok? – pomysły na ciepłe wnętrze
Następny artykułStrażacy interweniowali na Kraszowicach [FOTO]