Strona główna 112 56-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 1,5 promila

56-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 1,5 promila

0

Do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat grozi 56-letniemu mieszkańcowi Świdnicy, który kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości.

21 stycznia, tuż przed godziną 2.00 w nocy, policjanci pełniący służbę na terenie Świdnicy zatrzymali pojazd marki VW. Styl jazdy kierującego mógł wskazywać, że kieruje on pod wpływem alkoholu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 56-letni mieszkaniec Świdnicy jest nietrzeźwy, bo ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Teraz za swój czyn kierujący odpowie karnie.

Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad dwa miliardy złotych dla dawnego województwa wałbrzyskiego. Na jaki cel?
Następny artykuł122 i 113 km/h przez Świdnicę. Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera