Strona główna 112 122 i 113 km/h przez Świdnicę. Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel...

122 i 113 km/h przez Świdnicę. Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera

0

W środę świdniccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

122 km/h oraz 113 km/h to prędkości z jakimi dwóch kierujących zostało zatrzymanych na terenie Świdnicy, na drodze z ograniczeniem prędkości do 50km/h. Mężczyźni w wieku 24 i 22 lat – mieszkańcy powiatu świdnickiego – na miejscu otrzymali wysokie mandaty oraz po 10 punktów karnych, ale co zapewne najbardziej dotkliwe musieli pożegnać się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjanci apelują przy tej okazji o rozsądek i rozwagę za kierownicą. – Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – zwraca uwagę rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł56-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 1,5 promila
Następny artykułKolejne autobusy elektryczne trafią do Świdnicy? MPK Świdnica walczy o wielomilionową dotację