Strona główna 0_Slider Ze sprzedaży gadżetów wspierają podopiecznych schroniska. Charytatywny sklep ma już rok

Ze sprzedaży gadżetów wspierają podopiecznych schroniska. Charytatywny sklep ma już rok

5

Ponad 700 gości oraz 300 darczyńców odwiedziło w ciągu ostatnich 12 miesięcy pierwszy w Świdnicy sklep charytatywny, który prowadzony jest z myślą o podopiecznych świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Fundacja „Mam Pomysł” podsumowała właśnie pierwszy rok funkcjonowania punktu.

– Sklep charytatywny zadebiutował w Mikołajki w 2019 roku. Tego dnia otworzyliśmy dla gości drzwi naszego lokalu mieszczącego się w tzw. okrąglaku na Osiedlu Zawiszów. Od tej pory przyjęliśmy w lokalu około 720 gości kupujących produkty z zyskiem dla zwierzaków oraz około 300 darujących – mówi Adrianna Kaszuba z Fundacji „Mam Pomysł”, będącej operatorem świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

W asortymencie posiadamy produkty podarowane przez darujących, przekazane przez lokalne firmy oraz nowe produkty będące cegiełkami z logo schroniska, fundacji czy fantazyjnymi nadrukami (torby, koszulki, kalendarze) – wylicza Kaszuba i przypomina, że każdy zakup pomaga w leczeniu i karmieniu podopiecznych schroniska, jak również pozwala fundacji interweniować w przypadkach, gdy czworonogi wymagają pomocy. W lokalu mieszczącym się przy ulicy Księżnej Jadwigi Śląskiej 1 przyjmowane są też dary dla schroniska. – Stale prowadzimy w tym punkcie zbiórkę karmy, koców, ręczników i środków czystości – dodaje Kaszuba.

Do Świąt Bożego Narodzenia nasz sklep stale pracuje. W każdy poniedziałek i środę odwiedzisz nad od 10 do 18, zaś w sobotę od 10 do 14. O dostępność produktu bądź zakupy online zapytaj przez stronę Charity Shop Świdnica na portalu Facebook. Poszukaj u nas inspiracji na prezent! – zachęca wiceprezes fundacji.

Zdjęcia z otwarcia sklepu charytatywnego (6 grudnia 2019 roku):

/Fundacja „Mam Pomysł”, opr. mn/

Poprzedni artykułPrzedszkolaki obdarowały pacjentów szpitala kartkami świątecznymi
Następny artykułKończą rok zwycięstwem i miejscem na pudle!