Strona główna 0_Slider Kończą rok zwycięstwem i miejscem na pudle!

Kończą rok zwycięstwem i miejscem na pudle!

0

Wyjazdowym zwycięstwem 40:35 (21:18) z Orlikiem Brzeg zakończyli pierwszą rundę rozgrywek II ligi szczypiorniści Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Na półmetku rozgrywek świdniczanie zameldowali się na trzecim miejscu.

Spotkanie w Brzegu toczone było w szalonym tempie, a oba zespoły raczej niespecjalnie przykładały się do gry w obronie. W efekcie zaliczono aż 75 trafień! ŚKPR prowadził od początku spotkania, a ostatni remis (6:6) zanotowano w 10. minucie. Szare Wilki długo jednak nie zbudowały przewagi większej niż 2-3 trafienia. Po zmianie stron ŚKPR odskoczył na sześć goli 26:20, ale gra falowała. Lepsze fragmenty przeplatały się ze słabszymi i ambitnie grający gospodarze cały czas deptali po piętach. W 48. minucie Orlik zbliżył się na dystans ledwie dwóch trafień (31:29), ale na więcej podopieczni Krzysztofa Terebuna już nie pozwolili i w ostatnich fragmentach przypieczętowali zwycięstwo.

– Cieszą zdobyte punkty, ale nasza gra mogła wyglądać lepiej. Kończymy pierwszą rundę na trzecim miejscu. To dobry wynik, ale wiemy też, że możemy grać lepiej, dlatego czeka nas jeszcze sporo pracy – podsumował Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u. Dokończenie 13. kolejki w weekend 19 i 20 grudnia. Potem w rozgrywkach II ligi nastąpi przerwa. ŚKPR wróci na parkiet 6 lutego, gdy czekać go będzie wyjazd do Wolsztyniaka.

Orlik Brzeg – ŚKPR Świdnica 35:40 (18:21)

Przebieg meczu: 5 2:3, 10 6:6, 15 9:12, 20, 12:15, 25 15:19, 30 18:21, 35 20:24, 40, 22:27, 45 26:30, 50 29:34, 55 33:37, 60 35:40

ŚKPR: Jabłoński, Olichwer, Wiszniowski – Chmiel 7, Redko 6, Starosta 5, Etel 5. Pęczar 5, Wołodkiewicz 3, Wojtala 3, K. Stadnik 2, Dębowczyk 2, Jankowski 1, Ingram 1, Jaroszewicz, Krół

Karne: Orlik 7/6, ŚKPR 3/3

Kary: Orlik 6 minut, ŚKPR 4 minut