Strona główna 0_Slider Zbierają, licytują i pompują do małej Amelki!

Zbierają, licytują i pompują do małej Amelki! [VIDEO]

0

Rodzice 17-miesięcznej Amelki Gmyrek ze Strzegomia apelują o pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie ich córeczki, u której stwierdzono SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Szansą dla dziewczynki jest bardzo kosztowna terapia genowa. W celu pokrycia jej kosztów zorganizowana została zbiórka, a także odbywają się licytacje. Do finansowego wsparcia leczenia namawiają również strażacy i policjanci ze Strzegomia, którzy zainaugurowali akcję charytatywną wzorowaną na popularnym kilka miesięcy temu #GaszynChallenge.

Amelka urodziła się bez żadnych komplikacji, jednak miała obniżone napięcie mięśniowe. Była kontrolowana przez neurologów, którzy nie widzieli nic niepokojącego. Na całe szczęście trafiliśmy na fizjoterapeutkę, która zasugerowała nam, że to może być SMA – wyjaśniają rodzice dziewczynki. – Kilka dni temu przyszła do nas wiadomość, że nasza kochana córeczka ma SMA. Nieleczona, choroba ta prowadzi do śmierci dziecka, dlatego musimy walczyć o Amelkę i o jej przyszłość – podkreślają.

Ratunek może przynieść kosztowna terapia genowa, która skutecznie powstrzymuje chorobę. Wiąże się to jednak z ogromnym wydatkiem. Potrzeba 9 milionów złotych, a czasu na skuteczne leczenie jest coraz mniej. – Niestety, Amelka waży 10 kg a terapię można wykonać do momentu, gdy dziecko waży mniej niż 13,5 kg. Prosimy, wręcz błagamy, o każda złotówkę i chęć pomocy. Bez waszej pomocy nie damy rady i będziemy musieli patrzeć na cierpienie naszej małej córeczki! – apelują rodzice.

Wsparcie dla małej Amelki można przekazać za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl, serwisu siepomaga.pl, z kolei na grupie społecznościowej prowadzone są licytacje. W celu wsparcia zbiórki strażacy z OSP Strzegom oraz policjanci z komisariatu w Strzegomiu zainaugurowali akcję wzorowaną na #GaszynChallenge, która polega na wykonaniu 10 pompek lub przysiadów, nominowaniu kolejnych jednostek, stowarzyszeń, firm, osób oraz przesłaniu na konto zrzutki dowolnej kwoty na kosztowne leczenie Amelki. Do inicjatywy dołączyli już m.in. strażacy z OSP Jaroszów, OSP Rogoźnica, OSP Kostrza, a także sołectwo Rogoźnica.

/mn/

Poprzedni artykułUdany start młody Rekinów w Nowej Rudzie
Następny artykułNajczęstsze problemy finansowe przedsiębiorstw. Ekspert radzi, jak się ich wystrzegać