Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wygrały konkurs dla swojego rodzinnego Mokrzeszowa

Wygrały konkurs dla swojego rodzinnego Mokrzeszowa

0

Koło Gospodyń Wiejskich z Mokrzeszowa jest jednym z laureatów II edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi wytyczona została nowa trasa rowerowa i powstał parking dla jednośladów.

W centrum miejscowości powstała wiata rowerowa, wyposażona w stojaki. Pod wiatą ułożona została kostka brukowa, a obok już na wiosnę pojawią się krzewy. Grant pozwolił również na wyznaczenie trasy rowerowej, oznakowanej za pomocą 15 tabliczek.

Projekt powstaje w centralnej części miejscowości, aby zachęcić mieszkańców nie tylko do aktywności fizycznej i podziwiania natury w okolicach Mokrzeszowa, ale również do zmiany samochodów na bardziej ekologiczny transport rowerowy. W pobliżu miejsca, gdzie powstanie parking, znajdują się przystanki autobusowe, boisko piłkarskie, kościół czy świetlica wiejska. W ten sposób powstanie miejsce przesiadkowe albo służące do pozostawienia roweru na czas załatwiania spraw „na mieście”.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Świdnica (Mokrzeszów) PSE realizują projekty inwestycyjne budowy linii 400 kV Mikułowa-Czarna oraz linii 400 kV Mikułowa-Świebodzice, które pozwolą wyprowadzić moc z Elektrowni Turów oraz poprawią warunki zasilania w południowo-zachodniej Polsce.

/Informacja i zdjęcie nadesłane/

Poprzedni artykułKurator chce ją rozliczać za udział w protestach, burmistrz powołuje na pełnomocnika ds. kobiet
Następny artykułOd 5 grudnia bez prawa jazdy w portfelu. Kierowców czekają też inne zmiany