Strona główna 0_Slider Zrób zdjęcie i wygraj wyjątkowe prezenty pod choinkę!

Zrób zdjęcie i wygraj wyjątkowe prezenty pod choinkę! [KONKURS ŚWIĄTECZNY]

0

Boże Narodzenie coraz bliżej. To magiczny czas przepełniony niezwykłymi chwilami spędzonymi w gronie najbliższych. Wspólne rodzinne momenty, rozmowy i wspomnienia przy pachnącym potrawami wigilijnym stole zatopione są w świątecznej scenerii. Wielu z nas już przyozdobiło choinkę kolorowymi bombkami, światełkami i łańcuchami czy stworzyło niepowtarzalne świąteczne wianki i stroiki. Uwiecznij je na fotografii i wygraj wyjątkowe prezenty dla swoich bliskich.

Zapraszamy do tegorocznego konkursu świątecznego organizowanego wraz z naszymi niezastąpionymi sponsorowani – Manufakturą Czekolady Chocoffee, Palarnią Kawy BLEND , rodzinną firmą Brześć – producentem tradycyjnych wyrobów cukierniczych, wydawnictwem „Nowa Era” , stroną www.moidziadkowie.pl oraz wydawnictwem Agora. Do wygrania moc prezentów pod choinkę!


Wyśmienite ręcznie wytwarzane praliny z klasycznym lub z oryginalnym nadzieniem, czekolady w tabliczkach z owocami, orzechami, ale też z innymi nieoczywistymi dodatkami czy gorąca prawdziwa czekolada. Te i wiele innych doskonałych czekoladowych słodkości, wytwarzanych z naturalnych i najwyższej jakości składników, od lat dostarcza smakoszom w całej Polsce – Świdnicka Manufaktura Czekolady „Chocoffee”. Nasza lokalna mała fabryka czekolady, mająca w sercu Świdnicy – przy ul. Rynek 8 – swoją urokliwą czekoladziarnię, pragnie i w tym roku podarować naszym Czytelnikom trzy zestawy pysznych, absolutnie wyjątkowych czekoladowych wyrobów.


Macie ochotę na świeżo paloną kawę? Trzy paczki aromatycznych mieszanek przekazała Palarnia Kawy BLEND z okolic Świdnicy. Lokalne przedsiębiorstwo, mieszczące się przy ul. Wrocławskiej 3 w Pszennie, już od ponad roku dzieli się swoją pasją do kawy. Specjalnie na święta po raz kolejny palarnia przygotowała też kawę w limitowanej wersji. Tegoroczna mieszanka świąteczna to kawa o klasycznym smaku i wyrazistej nucie kakaowo-orzechowej z przyjemną kwasowością dojrzałych jabłek oraz owoców cytusowych. Ma jej towarzyszyć również pozytywne przesłanie. – Chcemy, by osoba obdarowana nie tylko ucieszyła się z samego produktu, jakim jest bez wątpienia aromatyczna kawa, ale również mogła poczuć magię Świąt i samego dzielenia się. Przesłanie „Razem smakuje lepiej!” jest dla nas esencją tego, czym od zawsze była kawa. Być może uda się komuś sprezentować – oprócz samej kawy – szczery uśmiech! – tłumaczy właściciel – Paweł Żyłka. Mieszankę świąteczną, jak i wiele innych aromatycznych kaw znaleźć można na stronie lokalnej palarni – www.palarniablend.pl.

W naszym świątecznym konkursie można wygrać także tradycyjne – oparte na domowych recepturach – wyroby cukiernicze rodzinnej firmy Brześć. Przedsiębiorstwo z Brześcia Kujawskiego istnieje od 1984 roku. Produkuje m.in. słomkę ptysiową z cukrem, z cynamonem i z nasionami, groszek ptysiowy, ciasteczka kruche i francuskie. W Polsce, produkty Brześcia można nabyć w sieciach supermarketów i dyskontów, takich jak: Biedronka, Lewiatan, POLOMarket, Intermarché czy Dino, jak również w mniejszych sklepach osiedlowych i hurtowniach spożywczych na terenie całego kraju. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie www.brzesc.pl oraz na fanpage’u Brześcia.

Wśród naszym konkursowych nagród nie brakuje także książkowych upominków dla całej rodziny. Dla najmłodszych w tym roku wydawnictwo „Nowa Era” przekazało wyjątkowe książeczki „Zwierzaki mają głos”. To 30 opowiadań napisanych przez niezwykle uzdolnionych uczniów szkół podstawowych z całego kraju. Jej autorzy to laureaci 4. edycji konkursu literackiego „Popisz się talentem”, organizowanego co roku przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era. To największy konkurs literacki dla dzieci w Polsce, którego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych. W tym roku dzieci miały za zadanie opisać świat widziany oczami zwierząt. Młodzi pisarze jak zwykle nie zawiedli – do konkursu zgłoszono aż 2.827 tekstów! – Były to opowiadania tak różnorodne, jak różnorodni są ich twórcy. Jedne wręcz eksplodowały radosną energią, inne – dojrzałe, pełne celnych spostrzeżeń i niebanalnych przemyśleń – stawiały na budowanie kameralnego nastroju. Jeszcze inne zachwycały plastycznością opisów, fabularnym rozmachem i wyobraźnią pozwalającą wniknąć czytelnikowi do świata zwierząt – komentuje Małgorzata Jankowska, specjalistka ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, jurorka konkursu „Popisz się talentem”. Więcej na temat publikacji i konkursu przeczytasz TUTAJ.

Mamy też wspaniałe prezenty, pielęgnujące rodzinne wspomnienia. Pomoże Ci w tym książka „Drzewo rodowe naszej rodziny”. Jej poszczególne strony pozwalają uporządkować rodzinną historię, a dzięki zawartym w niej pomocniczym pytaniom z łatwością zgromadzisz najważniejsze informacje o krewnych. Album w przepięknej oprawie zawiera miejsce na wklejenie zdjęć, czy innych pamiątek związanych z danym członkiem rodziny, jest drogocennym skarbem, który można przekazywać z pokolenia na pokolenia podtrzymując tradycje i dopisując historie kolejnych krewnych. Układ graficzny albumu pozwala odtworzyć gałęzie rodu aż do piątego pokolenia. Każdemu członkowi rodziny przypisane jest miejsce, w którym może zostać zamieszczone jego zdjęcie, imię nazwisko, data urodzenia oraz ciekawe informacje o nim i jego życiu.

Wielką radość naszym babciom i dziadkom możemy sprawić chociażby albumami – „Opowiedz mi babciu” i „Opowiedz mi dziadku”. Są nietypowe ze względu na to, że ich współautorem za każdym razem jest konkretnie wybrana babcia, czy dziadek, a ich intymna – rodzinna lektura możliwa jest dopiero po wypełnieniu stron (napisaniu książki). To zawsze inna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju opowieść. Zawarte w książkach rozdziały prowadzą autorów (babcie i dziadków) przez kolejne etapy życia, ułatwiając uporządkowanie własnych wspomnień, według konkretnych przestrzeni życiowych – dzieciństwo i rodzina, szkolne lata, historia małżeństwa naszych dziadków, życie zawodowe, czy zainteresowania. Jest w nich miejsce zarówno na sekretne receptury kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak i na zapis emocjonalnych wspomnień związanych z najważniejszymi, przełomowymi momentami w życiu. przygotuj dla niej album – laurkę razem z książką „Ukochanej babci”. Oba albumy to książki – pamiątki do samodzielnego uzupełniania i spisania historii rodziny. Te unikalne wydawnictwa znaleźć też można na dedykowanej stronie www.moidziadkowie.pl.

Do zdobycia w świątecznym konkursie są również ciekawe premiery książkowe wydawnictwa „Agora”. Jeden z tytułów to biografia „Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku”, autorstwa Dariusza Kortko i Jerzego Porębskiego. Historia Macieja Berbeki zawiera w sobie wszystkie emocje, jakie są udziałem niemal każdego wielkiego himalaisty: radość zdobywania, gorycz porażki, przyjaźń i zdrada, miłość i zadra. Jest jeszcze wielka tajemnica, która czyni tę opowieść fascynującą. Sami kierujemy naszym losem, czy jest on zapisany? Czym jest przeznaczenie i czy w ogóle istnieje? Nasze życie to świadome wybory czy ciąg przypadkowych zdarzeń? Kto wie? Himalaista, przewodnik górski, ratownik TOPR, artysta malarz, grafik i scenograf związany z Teatrem im. S.I. Witkacego w Zakopanem. Maciej Berbeka zdobywca pięciu ośmiotysięczników, pierwszy człowiek, który zimą przekroczył wysokość 8000 metrów w Karakorum. Zimowy zdobywca Manaslu (wejście bez tlenu), Cho Oyu i Broad Peaku dwunastej pod względem wysokości góry na świecie, która w marcu 2013 roku zabrała go na zawsze.

Drugą ekscytującą premierą jest „Niech to szlak! Kronika śmierci w górach”. Pierwszy masowy przypadek porażenia piorunem w historii tatrzańskiej turystyki, morderstwa na szlaku, ofiary lawin, ratownicy TOPR oddający życie za turystów, grotołazi, którzy na zawsze utknęli w tatrzańskich jaskiniach. Jeśli myślicie, że mrożące krew w żyłach historie wydarzają się tylko na ośmiotysięcznikach to jesteście w błędzie. Tatry to góry, które dla wielu są pasją, a nawet miłością. Ale potrafią też być okrutne i zabójczo niebezpieczne. Bartłomiej Kuraś opowiada historię Tatr przez pryzmat najgłośniejszych wypadków i tajemniczych zaginięć. Tatrzański Park Narodowy odwiedza rocznie ponad 3 mln turystów, a liczba wypadków z ich udziałem wciąż rośnie! Ze statystyk TOPR wynika, że w samym rejonie Orlej Perci, gdzie latem potrafią tworzyć się kolejki przed wejściem na szlak, dochodzi do 12 procent wszystkich śmiertelnych wypadków w Tatrach. To prawie dwa razy więcej niż na Giewoncie i blisko trzy razy więcej niż na Rysach.

Czas świąteczny to także wspólna rodzinna zabawa na przykład przy grze planszowej „Jak to wtedy było?” – do wygrania także w naszym konkursie. Może stać się ona doskonałym pretekstem do wspólnego spędzania czasu bez użycia telefonów komórkowych, tabletów czy komputerów oraz do odkrywania opowieści z życia rodzinnego, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy! „Jak to wtedy było?” to planszówka, w której babcia, dziadek, matka, ojciec, ale także dzieci i znajomi w przyjaznej atmosferze odkrywają i dzielą się rodzinnymi wspomnieniami. Zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń zachęcają do opowieści. Ta wyjątkowa gra rodzinna dostępna jest również w księgarniach oraz na stronie moidziadkowie.pl.

Z prezentami śpieszy też redakcja Świdnica24.pl. W tym roku przygotowaliśmy dla Was nietuzinkowe kalendarze – zarówno ścienne z piękną panoramą Świdnicy, mogące stać się także ozdobą mieszkania, a także podręczne terminarze w formacie A5 wraz z długopisem z logo portalu Świdnica24. Ponadto będzie można od nas otrzymać także zestawy upominkowe. Znajdziecie w nich kubki lub porcelanowe filiżanki z podstawkiem oraz torbę miejską. Wszystkie gadżety oczywiście z naszym logo.

By zdobyć te wspaniałe prezenty, wystarczy uwiecznić na fotografii choinkę lub świąteczny stroik, które ozdobiły Wasz dom. Zdjęcie własnego autorstwa należy wysłać na adres [email protected]. Mail zatytułowany „Święta” powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (osoby pełnoletniej) oraz zgodę na publikację zdjęć i danych na potrzeby konkursu na portalu Świdnica24.pl. W mailu należy także wskazać rodzaj nagrody. Na zdjęcia czekamy do 21 grudnia do południa. Tego samego dnia po rozstrzygnięciu konkursu powiadomimy Was o wygranej. Nagród nie wysyłamy. Ogłoszenie wyników konkursu wraz ze zwycięskimi zdjęciami opublikowane zostanie na portalu Świdnica24.pl w trakcie świątecznych dni. Powodzenia!

/red./

Poprzedni artykułDotacje na sprzęt dla strażaków z OSP
Następny artykuł„Gwiazda Betlejemska” znów pojawi się na niebie. Ostatni raz widziano ją 800 lat temu