Strona główna 112 Wsiadł za kierownicę mimo zakazu. Podczas kontroli okazało się, że jest poszukiwany

Wsiadł za kierownicę mimo zakazu. Podczas kontroli okazało się, że jest poszukiwany

0

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo posiadania zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto, po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że jest on również poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Fiat Panda, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy, jednak po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 31-latek wsiadł za kierownice swojego samochodu pomimo aktywnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Wyszło również na jaw, że jest on poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany i jeszcze dziś trafi do aresztu gdzie zacznie odbywać zaległą karę pozbawienia wolności. – Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu, a tym samym za niestosowanie się do wyroku, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułW styczniu mają ruszyć szczepienia przeciw koronawirusowi. Rząd zapowiada zadośćuczynienia dla osób z powikłaniami
Następny artykułList otwarty do radnych miasta Świdnicy z Platformy Obywatelskiej