Strona główna Polityka List otwarty do radnych miasta Świdnicy z Platformy Obywatelskiej

List otwarty do radnych miasta Świdnicy z Platformy Obywatelskiej

11

List otwarty do radnych miasta Świdnicy z Platformy Obywatelskiej

Ten list kieruję do świadomej części radnych PO w naszym mieście. Sytuacja, w której pani prezydent Beata Moskal-Słaniewska z SLD planuje w projekcie budżetu na 2021r. kwotę 6 mln zł wydrenowaną z własnej spółki zależnej Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji budzi najwyższy niepokój.

Nie znam żadnego takiego miasta i gminy na Dolnym Śląsku, które by tak postępowało, jest to swoiste ograbianie ŚPWiK z ich zasobów finansowych, które są tak bardzo potrzebne w spółce na remonty i odtwarzanie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Jest to czyste i jawne niszczenie tej spółki, które odbije się niewątpliwie w konsekwencji na wzroście cen wody i ścieków w naszym mieście. Niektóre sąsiednie gminy nawet dopłacają do takich przedsiębiorstw i nie szukają dywidend z własnych spółek. Takie postępowanie to skrajna niegospodarność wobec mieszkańców miasta Świdnicy.

Mam nadzieję, że radni z PO zablokują ten proceder niszczenia ŚPWiK przez Beatę Moskal-Słaniewską poprzez zmianę tego w projekcie budżetu lub skierowanie tego projektu do dalszych prac w Komisji Budżetu, w końcu budżet może być równie dobrze uchwalony w 2021 roku.

Chciałbym przypomnieć radnym z PO, że bycie w koalicji też ma swoją cenę i nie warto popierać tak skandalicznego postępowania w postaci ograbiania własnej spółki.

W końcu w dobrze pojętym interesie PO jest to, aby nie płacić wszystkich rachunków za nieudolne rządy prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej. Naprawdę nie warto!

Bolesław Marciniszyn
b. przewodniczący RN ŚPWiK

Poprzedni artykułWsiadł za kierownicę mimo zakazu. Podczas kontroli okazało się, że jest poszukiwany
Następny artykułBetlejemskie Światło Pokoju już na Dolnym Śląsku, od dzisiaj także w Świdnicy