Strona główna 0_Slider Wrocławska do remontu. Są chętni do wykonania prac

Wrocławska do remontu. Są chętni do wykonania prac

3

W związku z planowaną przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przebudową sieci wodociągowej, w przyszłym roku wymieniona zostanie nawierzchnia ponad 600-metrowego odcinka ulicy Wrocławskiej. Drogowa inwestycja sfinansowana zostanie ze środków miejskiej spółki wodociągowej oraz z budżetu województwa dolnośląskiego. Do ogłoszonego przez świdnicki magistrat przetargu zgłosiły się cztery firmy zainteresowane wykonaniem prac.

Na wniosek Gminy Miasto Świdnica, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu (DSDiK) zadeklarowała wolę współfinansowania remontu nawierzchni jednego pasa jezdni drogi wojewódzkiej nr 379 – ulicy Wrocławskiej. Drugi pas jezdni ma zostać odtworzony na koszt Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, po zakończeniu przez nie przebudowy sieci wodociągowej we wskazanej lokalizacji. Powyższe roboty planowane są do wykonania w 2021 roku – wyjaśniał w sierpniu Maciej Gleba, dyrektor wydziału dróg i infrastruktury miejskiej w świdnickim magistracie.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, przeprowadzenie procedury mającej na celu wyłonienie wykonawcy prac powierzono Urzędowi Miejskiemu w Świdnicy, który 24 listopada ogłosił przetarg na wykonanie remontowanie nawierzchni odcinka drogi wojewódzkiej nr 379. W ramach planowanych prac remontowych przewidziano m.in. wymianę nawierzchni ulicy Wrocławskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wodną do okolic skrzyżowania z ulicą Łączną, remont wjazdów na posesje, wykonanie prac związanych z odwodnieniem regularnie zalewanego chodnika po stronie numerów parzystych ulicy Wrocławskiej, na odcinku od ul. Wodnej do ul. Rzeźniczej.

10 grudnia poinformowano, że do zamówienia zgłosiły się cztery firmy. Najniższą cenę zaproponowało Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które jest gotowe zrealizować prace za blisko 563 tys. złotych, najwyższą – spółka Strabag z ofertą opiewającą na 857,5 tys. złotych. Na przeprowadzenie remontu zarezerwowano 779 tys. zł.

Roboty drogowe mają być prowadzone w koordynacji ze Świdnickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, które przystąpi do przebudowy sieci wodociągowej na przełomie marca i kwietnia 2021 roku. Zakończenie prac drogowych planowane jest na 30 listopada 2021 roku.

Orientacyjny zakres prac remontowych (mat. UM Świdnica)

/mn/

Poprzedni artykułRok Tyrmanda. Świdniccy Alchemicy o życiu autora „Złego”
Następny artykułNietrzeźwy kierowca zatrzymany. Wsiadł za kółko mając ponad 2 promile