Strona główna 112 Nietrzeźwy kierowca zatrzymany. Wsiadł za kółko mając ponad 2 promile

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany. Wsiadł za kółko mając ponad 2 promile

0

Nie pomagają apele, ani groźba w postaci surowych kar. Policjanci zatrzymali kolejnego lekkomyślnego kierowcę, który jechał autem na „podwójnym gazie”.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie zatrzymali nietrzeźwego kierującego 9 grudnia 2020 roku około godziny 20.00. – Policjanci patrolujący rejon gminy Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Land Rover. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że kierowcą jest 37-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWrocławska do remontu. Są chętni do wykonania prac
Następny artykułNadleśnictwo zaprasza na Choinkobranie. „Wytnij sobie choinkę!”