Strona główna Sport Piłka ręczna Musieli uznać wyższość rywali

Musieli uznać wyższość rywali

0

Za nami kolejny tydzień rozgrywek młodzieżowych. Tym razem młodzi piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica nie wzbogacili się o zwycięstwa. Porażki powędrowały na konta zespołu rezerw w III lidze i chłopców z rocznika 2008 zbierających szlify w Dolnośląskiej Lidze Młodzików.

W piątej kolejce dolnośląskiej III ligi na drodze Szarych Wilków stanęły rezerwy SPR-u Oleśnica. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej inicjatywę zaczęli przejmować goście i ostatecznie wyraźnie zwyciężyli 31:23 (15:12). W kolejnym meczu (13.12) rezerwy ŚKPR-u zmierzą się w Świdnicy z Borem II Oborniki Śląskie.

ŚKPR II Świdnica – SPR II Oleśnica 23:31 (12:15)

ŚKPR II: Mirga, Radziszewski – Mleko 8, Bal 6, Szymanowski 4, Jaroszewicz 3, Ingram 1, Westerlich 1, Szczepański, Kuprin, K. Stramek, J. Stadnik, Bieżyński.

Tym razem na parkiet i to aż dwa razy wybiegła drużyna trenera Krzysztofa Terebuna, która rocznikowo jest w wieku chłopca, ale zbiera doświadczenie w rywalizowaniu ze starszymi przeciwnikami. Szare Wilczki stanęły przed trudnymi próbami, bo stawiły czoła dwóm drużynom z samego szczytu tabeli. Oba pojedynki zakończyły się porażkami, ale były w nich bardzo dobre fragmenty. W czwartkowym domowym starciu ze Śląskiem Forzą Akademią Wrocław, ŚKPR zaskoczył faworyta na początku spotkania i objął prowadzenie 4:0! Wyrównana walka toczyła się przez całą pierwszą połowę, dopiero w drugiej Śląsk potrafił przejąć inicjatywę.

W niedzielę natomiast ŚKPR udał się do Głogowa na rozegrany awansem mecz z Chrobrym II. Rywale wygrali 31:16, ale wynik jest cokolwiek mylący, bowiem przez 2/3 meczu zespoły szły „łeb w łeb”. Jeszcze w 36. minucie było 16:15 dla Chrobrego. Niestety, ostatni kwadrans zupełnie nie wyszedł świdniczanom, którzy zacięli się w ofensywie i pomimo stwarzania sytuacji, mieli kłopot z ich wykorzystywaniem.

ŚKPR II Świdnica – Śląsk Forza Akademia Wrocław 14:34 (8:11)

ŚKPR II: Anioł, Brzuzy – Mitek 8, Czerwiński 3, D. Błaszczyk 1, Czapla 1, Ruszaj 1, Surma, Wieczorek, Szczygieł, Choiński.

Chrobry II Głogów – ŚKPR II Świdnica 31:16 (12:9)

ŚKPR II: Bruzy, Anioł – Mitek 5, Czerwiński 5, Marek 2, Ruszaj 2, D. Błaszczyk 1, Czapla 1, Pamuła, Szczygieł, Choiński.