Strona główna Sport Piłka nożna Trzydniowe zmagania biało-zielonych w Nowej Rudzie

Trzydniowe zmagania biało-zielonych w Nowej Rudzie [FOTO]

0

Fantastyczne sportowe doświadczenie w starciu z bardzo wymagającymi rywalami zebrali juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju Estima Cup w Nowej Rudzie, gdzie na starcie zameldowały się drużyny z aż sześciu polskich województw.

FOTO: Organizator – Estima Cup

Do Nowej rundy zawitali przedstawiciele województwa mazowieckiego – Varsovia Warszawa i Champion Warszawa; zachodniopomorskiego – Arkonia Szczecin i Żaki Szczecin; łódzkiego – GKS Bełchatów; śląskiego – Górnik Zabrze; małopolskiego – Podhale Nowy Targ oraz dolnośląskiego – Piast Nowa Ruda, Górnik Polkowice, Olympic Wrocław, Śląsk Wrocław i Polonia-Stal Świdnica. Rywalizacja najpierw toczyła się w dwóch grupach po sześć drużyn. Później czołowa trójka z każdej z grup utworzyła grupę złotą, natomiast pozostałe drużyny walczyły w grupie srebrnej o lokaty 7-12. Biało-zieloni rozpoczęli nieco bojaźliwie w starciu z bardzo doświadczonymi i silnymi fizycznie przeciwnikami. Punktem zwrotnym okazała się konfrontacja z utytułowanym Górnikiem Zabrze. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego mimo, że przegrali 0:1, to rozegrali na prawdę dobre spotkanie, w którym mieli wiele swoich szans na odwrócenie losów meczu. Po tym pojedynku nasi piłkarze jakby uwierzyli we własne, niemałe możliwości i nie zaznali już do końca turnieju goryczy porażki, remisując z GKS-em Bełchatów i Podhalem Nowy Targ oraz pokonując miejscowych – Piasta Nowa Ruda. Ostatecznie świdniczanie zakończyli trzydniowe zmagania na trzecim miejscu w grupie srebrnej, a dziewiątym w całych zawodach. Warto odnotować fakt, że w pierwszej trójce klasyfikacji końcowej uplasowały się dwie drużyny ze Szczecina. Cały turniej wygrała Arkonia, a trzecia lokata przypadła Żakom. Rozdzielił ich przedstawiciel Dolnego Śląska – Olympic Wrocław.

 

Po udanej rundzie jesiennej zakończonej awansem udaliśmy się na bardzo mocno obsadzony turniej w Nowej Rudzie. Była to mała nagroda za ogrom pracy wykonanej na treningach. Oprócz celu szkoleniowego, jakim było sprawdzenie się na tle bardzo dobrych zespołów, często z ligi centralnej, bądź pierwszych lig wojewódzkich, chciałem dać chłopakom trochę odetchnąć od zdalnej nauki i nie oszukujemy się spędzania czasu głównie przed komputerem. Jeśli miałbym podsumować nasz występ, to jestem zadowolony. W pierwszych spotkaniach musieliśmy się przystosować do szybszej i bardziej odpowiedzialnej gry. Chłopcy wyszli też troszkę przestraszeni i z małą wiarą we własne umiejętności. Przełomowym zdarzeniem był mecz z Górnikiem Zabrze. Zagraliśmy z nimi bardzo wyrównane spotkanie, stworzyliśmy sporo sytuacji i mogliśmy się pokusić o remis, a nawet o zwycięstwo. Drużyna przekonała się wtedy, że trzeba uwierzyć we własne umiejętności, nie bać się podejmować ryzyka, a możemy cieszyć się z bardzo przyzwoitej gry. Tak już było w ostatnim dniu turnieju, gdzie było widać przyjemność i radość w poczynaniach boiskowych naszych chłopców. Oczywiście przed nami jeszcze sporo pracy, wiemy, że jeszcze dużo jest do poprawy. Robimy sobie krótką przerwę w treningach, mając już zaplanowanych sporo ciekawych sparingów wraz z rozpoczęciem nowego roku. To będzie kolejny fajny czas z następnymi małymi celami – podsumowuje trener Grzegorz Borowy.

 

Komplet wyników naszych piłkarzy:

MKS Polonia-Stal Świdnica – Żaki Szczecin 0:5

MKS Polonia-Stal Świdnica – Górnik Polkowice 1:1

MKS Polonia-Stal Świdnica – WKS Śląsk Wrocław 0:0

MKS Polonia-Stal Świdnica – Champion Warszawa 1:3

MKS Polonia-Stal Świdnica – Górnik Zabrze 0:1

MKS Polonia-Stal Świdnica – Podhale Nowy Targ 1:1

MKS Polonia-Stal Świdnica – Piast Nowa Ruda 1:0

MKS Polonia-Stal Świdnica – GKS Bełchatów 0:0

Skład: Michał Przyborowski, Wojciech Telicki, Robert Kaźmierczak, Emil Migas, Emil Gliwa, Kornel Czochara, Jakub Król, Kacper Norkiewicz, Igor Ratajczak, Paweł Michta, Jakub Solarz, Marek Bujak, Oliwier Kruczek, Michał Staroń, Mateusz Solarz, Kacper Szewczyk, Miłosz Kałwak, Adrian Jesionka, Maksymilian Onik. Trener: Grzegorz Borowy, trener bramkarzy: Konrad Leletko, kierownicy drużyny: Andrzej Norkiewicz i Krzysztof Bujak.

/MDvR, FOTO: organizator, Polonia-Stal Świdnica/

Poprzedni artykułOdciął kotu głowę i porzucił na dachu auta. Trwają poszukiwania sprawcy
Następny artykułNocny pożar budynku w Czernicy. Ruszyła akcja pomocy pogorzelcom [FOTO]