Strona główna 0_Slider Nocny pożar budynku w Czernicy. Ruszyła akcja pomocy pogorzelcom

Nocny pożar budynku w Czernicy. Ruszyła akcja pomocy pogorzelcom [FOTO]

0

Służby ratunkowe interweniowały w poniedziałek późnym wieczorem w Czernicy (gm. Dobromierz). Doszło tam do pożaru zamieszkałego budynku.

fot. OSP Granica

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb około godziny 21.40. – Budynek zamieszkują cztery rodziny. Na miejsce skierowano 13 zastępów straży pożarnej, zespół pogotowia ratunkowego oraz policję – informuje Paweł Szydłowski z KP PSP w Świdnicy. Nikt w pożarze nie ucierpiał, ale budynek jest poważnie zniszczony. Spaleniu uległ dach oraz poddasze. Przyczyna pożaru nie jest znana. Akcja zakończyła się o godz. 3.20.

Jak informuje Jerzy Ulbin, wójt gminy Dobromierz, w wyniku pożaru uszkodzeniu uległa część budynku, natomiast jego pozostała część nadaje się do użytku. Od wtorkowego rana na miejscu obecni są pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Urzędu Gminy Dobromierz, którzy weryfikują, jakiej pomocy wymagają pogorzelcy. Dwie rodziny zamieszkały już u swoich bliskich.

W celu wsparcia mieszkańców poszkodowanych w wyniku pożaru, zorganizowana została zbiórka pieniędzy na odbudowę budynku. – Chcemy pomóc człowiekowi, który całym sercem od lat działa na rzecz drugiego człowieka. Ciepły, miły i oddany. Zawsze gotowy do niesienia pomocy. On sam nigdy nie prosił o pomoc. Chcemy pomóc sąsiedniej rodzinie, która także ucierpiała. Wójtowi Gminy Mściwojów Mariuszowi Forysiowi oraz sąsiedniej rodzinie spalił się dom, reszta została zalana. Strażacy zrobili wszystko co w mogli. Prosimy każdego kto chce i może o pomoc w odbudowie domu. Idą święta nikt nie może zostać sam – apelują samorządowcy: Emilian Bera burmistrz Jawora, Grzegorz Kucab burmistrz Bolkowa, Mirosław Brzozowski wójt Męcinki, Sebastian Oszczęda wójt Paszowic, Elżbieta Jedlecka wójt Wądroża Wielkiego, Jerzy Ulbin wójt Dobromierza, Tomasz Siczek radny Mściwojów, Aneta Kucharzyk starosta jaworski.

/red./
fot. Dawid Wójtowicz, Jawor998, OSP Granica

Poprzedni artykułTrzydniowe zmagania biało-zielonych w Nowej Rudzie [FOTO]
Następny artykułPonad 500 nowych zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku. Kolejne przypadki w powiecie świdnickim