Strona główna 0_Slider Świdnicka szopka już gotowa!

Świdnicka szopka już gotowa! [FOTO]

0

Zakończono budowę bożonarodzeniowej szopki, która stanęła na świdnickim Rynku. To kolejny element dopełniający przedświąteczny klimat w mieście. Od ponad tygodnia świdnickie ulice rozświetlają iluminacje oraz ozdoby.

Uruchomione 5 grudnia iluminacje ozdobiły wiele punktów w Świdnicy. Bożonarodzeniowe choinki rozstawione zostały w Rynku, na placu Jana Pawła II i na placu Wolności, lampkami udekorowane zostały również choinki rosnące na placu Grunwaldzkim oraz przy ulicy Jagiellońskiej. Udekorowane zostały fontanny na skwerze przy ulicy Wałowej, na placu św. Małgorzaty, w Ogrodzie Różanym, a także na skwerze Kaczyńskiego. Tradycyjnie też przy ulicy Łukowej stanął świetlny anioł.

Przywieszkami oraz innymi świetlnymi elementami – w sumie ponad 150 ozdobami – udekorowano szereg świdnickich ulic. – Wzorem lat ubiegłych umieszczono je w różnych częściach miasta, m.in. przy ulicach: Bolesława Chrobrego, Henryka Pobożnego, Wałbrzyskiej, czy też Westerplatte. Osiemnaście przywieszek pojawi się na ulicy Grodzkiej, Kotlarskiej, Długiej, Kazimierza Pułaskiego, Franciszkańskiej i Łukowej – wyliczała Magdalena Dzwonkowska z Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Kolejnym elementem dopełniającym świąteczny klimat miasta stała się bożonarodzeniowa szopka ustawiona w Rynku, której budowę ukończono 14 grudnia.

Ze względu na pandemię koronawirusa, w tym roku nie odbędzie się popularny jarmark bożonarodzeniowy, który od wielu już lat, towarzyszył świdniczanom w przedświątecznym czasie. Zrezygnowano również z szeregu wydarzeń organizowanych w ramach „Świdnickiej Kolędy” – wystaw, koncertów oraz Wigilii Wszystkich Świdniczan. Mieszkańcy mogą jednak wziąć udział w licznych świątecznych konkursach przygotowanych przez miejskie instytucje kultury.

Przygotuj eko-ozdobę i pochwal się udekorowaną choinką

“Święta w stylu eko” to propozycja konkursowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Aby wziąć udział w zabawie należy wysłać zdjęcie swojej ozdoby wykonanej z materiałów ekologicznych lub z recyklingu na adres: [email protected], do 28 grudnia. Więcej informacji znaleźć można na stronie biblioteki. Nagrody czekają również na chętnych chcących pokazać swoją ozdobioną choinkę – biblioteka zachęca do wysyłania zdjęć udekorowanego drzewka do 28 grudnia na adres: [email protected] (więcej informacji).

Zrób bombkę lub przygotuj kartkę bożonarodzeniową

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy do 14 grudnia czeka na świąteczne kartki bożonarodzeniowe. Prace plastyczne można dostarczyć osobiście, wysłać pocztą lub mailem na adres: [email protected]. A o szczegółach konkursu przeczytacie na stronie MDK.

Przygotowanie bombki bożonarodzeniowej to kolejna propozycja konkursowa dla osób uzdolnionych plastycznie. Swoje dzieła należy dostarczyć osobiście lub drogą pocztową do 17 grudnia (więcej informacji).

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza również do wzięcia udziału w IV Bożonarodzeniowym Turnieju Szachowym, który odbędzie się 19 grudnia na serwisie lichess.org (więcej informacji).

Felietony, życzenia i świąteczny teledysk

Na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury w grudniowe, przedświąteczne soboty ukazują się fotograficzne “Spacery” poświęcone jarmarkom bożonarodzeniowym, historii szopki betlejemskiej i Betlejem. Z kolei w grudniowe niedziele ŚOK zachęca do oglądania felietonów kulinarnych o tematyce okołoświątecznej i sylwestrowej, w tym o dekoracji świątecznego stołu wigilijnego. Cykl ten nosi tytuł “Wszystko będzie dobrze”.

23 grudnia na fanpage’u Ośrodka na Facebooku będzie można zobaczyć “ŚOK-owską kolędę”, czyli wspólny teledysk przygotowany przez pracowników ośrodka. Tego samego dnia na choince w Rynku powieszone zostaną życzenia z dołączonym ciasteczkiem dla widzów teatru. Natomiast na Facebooku Świdnickiego Ośrodka Kultury w Wigilię odbędzie się premiera słuchowiska bożonarodzeniowego w wykonaniu pracowników. Będzie to fragmenty powieści „Klub Pickwicka” Charlesa Dickensa.

/opr. mn/

Poprzedni artykułRezerwy wciąż czekają na pierwszą wygraną
Następny artykułUpamiętnili ofiary stanu wojennego [FOTO]