Strona główna Wydarzenia Strzegom Upamiętnili ofiary stanu wojennego

Upamiętnili ofiary stanu wojennego [FOTO]

0

13 grudnia przedstawiciele strzegomskiego samorządu oraz mieszkańcy upamiętnili ofiary stanu wojennego w 39. rocznicę jego wprowadzenia.

W strzegomskiej bazylice odbyła się msza św., którą odprawili ks. prałat Marek Babuśka i ks. Krzysztof Papierz. Uczestniczyły w niej władze samorządowe, radni Rady Miejskiej w Strzegomiu, członkowie strzegomskiego oddziału Związku Strzeleckiego oraz strzegomska społeczność. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie odmówiono m.in. modlitwę w intencji ojczyzny, a także złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Jest wśród nas wielu aktywnych działaczy podziemia solidarnościowego z terenu gminy Strzegom i gminy Jaworzyna Śl. Jest Solidarność Robotnicza i Solidarność Rolników Indywidualnych, są osoby internowane, więzione, zwolnione z pracy i represjonowane. Zawsze mogliśmy liczyć na pomoc księży i strzegomskiego kościoła, na pomoc sióstr z zakonu św. Elżbiety i wielu innych osób. Dziękujemy za tę patriotyczną postawę. Chwała bohaterom! – mówił pod pomnikiem Ryszard Rossa, działacz Solidarności, były burmistrz Strzegomia.

Organizatorem niedzielnej uroczystości byli burmistrz Strzegomia oraz działacze Solidarności.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnicka szopka już gotowa! [FOTO]
Następny artykułMinister zdrowia rekomenduje przedłużenie obostrzeń. Opublikowano listę szpitali, w których będą szczepieni medycy