Strona główna 0_Slider Świąteczne przygotowania na świdnickim Rynku. Nie będzie bożonarodzeniowego jarmarku, ale szopki nie...

Świąteczne przygotowania na świdnickim Rynku. Nie będzie bożonarodzeniowego jarmarku, ale szopki nie zabraknie [FOTO]

3

Od wielu lat w czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia miasto, powiat i gmina Świdnica wspólnie organizowały cykl wydarzeń, przyciągających tłumy mieszkańców. Po hasłem „Świdnicka Kolęda” na Rynku rozkładał się jarmark, przygotowywane były liczne wystawy, koncerty i lubiana Wigilia Wszystkich Świdniczan. Plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa. To jednak nie oznacza, że Świdnicka Kolęda zupełnie się nie odbędzie! Mieszkańcy mogą wziąć udział w licznych świątecznych konkursach, a na świdnickim Rynku ruszyły prace związane z budową szopki bożonarodzeniowej.

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z pandemią COVID-19 i wprowadzaniem kolejnych restrykcji, których konsekwencji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, zdecydowaliśmy, że w roku 2020 Jarmark w Świdnicy się nie odbędzie. Jest nam niezmiernie ciężko przekazywać tę informację, ponieważ świdnicki Jarmark co roku, od wielu już lat, towarzyszy świdniczanom w przedświątecznym czasie, ale musimy mieć na względzie bezpieczeństwo, jak również dobro potencjalnych wystawców oraz mieszkańców – informował w połowie listopada Jacek Piekunko, dyrektor wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Odwołanie cieszącego się popularnością jarmarku nie oznacza jednak rezygnacji z corocznej „Świdnickiej Kolędy”. Do 16 grudnia ukończona ma zostać szopka, która stanie na świdnickim Rynku. Dodatkowo, z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, miejskie instytucje kultury przygotowały szereg konkursów i zapraszają do wzięcia w nich udziału.

Przygotuj eko-ozdobę i pochwal się udekorowaną choinką

„Święta w stylu eko” to propozycja konkursowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Aby wziąć udział w zabawie należy wysłać zdjęcie swojej ozdoby wykonanej z materiałów ekologicznych lub z recyklingu na adres: [email protected], do 28 grudnia. Więcej informacji znaleźć można na stronie biblioteki. Nagrody czekają również na chętnych chcących pokazać swoją ozdobioną choinkę – biblioteka zachęca do wysyłania zdjęć udekorowanego drzewka do 28 grudnia na adres: [email protected] (więcej informacji).

Zrób bombkę lub przygotuj kartkę bożonarodzeniową

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy do 14 grudnia czeka na świąteczne kartki bożonarodzeniowe. Prace plastyczne można dostarczyć osobiście, wysłać pocztą lub mailem na adres: [email protected]. A o szczegółach konkursu przeczytacie na stronie MDK.

Przygotowanie bombki bożonarodzeniowej to kolejna propozycja konkursowa dla osób uzdolnionych plastycznie. Swoje dzieła należy dostarczyć osobiście lub drogą pocztową do 17 grudnia (więcej informacji).

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza również do wzięcia udziału w IV Bożonarodzeniowym Turnieju Szachowym, który odbędzie się 19 grudnia na serwisie lichess.org (więcej informacji).

Felietony, życzenia i świąteczny teledysk

Na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury w grudniowe, przedświąteczne soboty ukazują się fotograficzne „Spacery” poświęcone jarmarkom bożonarodzeniowym, historii szopki betlejemskiej i Betlejem. Z kolei w grudniowe niedziele ŚOK zachęca do oglądania felietonów kulinarnych o tematyce okołoświątecznej i sylwestrowej, w tym o dekoracji świątecznego stołu wigilijnego. Cykl ten nosi tytuł „Wszystko będzie dobrze”.

23 grudnia na fanpage’u Ośrodka na Facebooku będzie można zobaczyć „ŚOK-owską kolędę”, czyli wspólny teledysk przygotowany przez pracowników ośrodka. Tego samego dnia na choince w Rynku powieszone zostaną życzenia z dołączonym ciasteczkiem dla widzów teatru. Natomiast na Facebooku Świdnickiego Ośrodka Kultury w Wigilię odbędzie się premiera słuchowiska bożonarodzeniowego w wykonaniu pracowników. Będzie to fragmenty powieści „Klub Pickwicka” Charlesa Dickensa.

/opr. mn/

Poprzedni artykułBędą świąteczno-noworoczne zmiany w autobusowym rozkładzie jazdy
Następny artykułModernizacja basenu letniego. Podejście piąte