Strona główna Wydarzenia Świdnica Radio SoVo. Niecodzienna rozgłośnia z udziałem niepełnosprawnych

Radio SoVo. Niecodzienna rozgłośnia z udziałem niepełnosprawnych

0

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy bierze udział w Projekcie Radia SoVo! Uczestnicy placówek świdnickiego PSONI – Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności w tym nowoczesnym i kreatywnym projekcie.

 „SoVo – dostępne radio internetowe” to innowacyjny projekt zakładający utworzenie pierwszego w Polsce ogólnodostępnego portalu radiowego dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych – przyjaznego seniorom i osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną ze Środowiskowego Domu Samopomocy będą brali udział jako aktywni słuchacze, natomiast uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej – jako radiowcy.

Będą prowadzić audycje radiowe o zasięgu ogólnopolskim. Dzięki udziałowi w tak innowacyjnym przedsięwzięciu uczestnicy naszych placówek zostaną wysłuchani i dostrzeżeni na forum. Podniosą swoje kompetencje cyfrowe, a także nauczą się swobodnie poruszać się w wirtualnej przestrzeni. Nauczą się wykorzystywać Internet do pracy, nauki, rozwoju swoich pasji i budowania relacji z innymi – informuje Katarzyna Walczak, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy.

W całej Polsce powstanie 30 Oddziałów Radia SoVo (15 Senioralnych Grup Radiowych oraz 15 Grup Radiowych OzNI), w których łącznie działać będzie 140 dziennikarzy – amatorów. Materiały na portal radiowy będą przygotowywane przy wsparciu ekspertów projektu. Portal będzie dostępny już w IV kwartale 2020 r. Projekt jest realizowany przez Fundację Pro Cultura, Fundację Zaczyn i PSONI.

/opr. red./

Poprzedni artykułOd 5 grudnia bez prawa jazdy w portfelu. Kierowców czekają też inne zmiany
Następny artykułJak poprawić komfort życia osoby starszej?