Strona główna Artykuł sponsorowany Jak poprawić komfort życia osoby starszej?

Jak poprawić komfort życia osoby starszej?

0

Osoby starsze często cierpią na przewlekłe choroby i zmagają się z ruchowymi ograniczeniami. Z tych względów często stają się w dużej mierze zależne od rodziny. Choć regularne badania oraz profilaktyka są podejmowane, niektórych dolegliwości nie da się uniknąć. Jak w takiej sytuacji zapewnić seniorom optymalne do życia warunki i o co zatroszczyć się w pierwszej kolejności?

Profilaktyka przede wszystkim
Wielu schorzeń i niepełnosprawności można uniknąć regularnie korzystając z opieki zdrowotnej. Wczesne wykrywanie niesprawności i zaburzeń poznawczych, także otępienia często uznawanego przez chorych i ich rodziny za objaw starości – pozwala na podjęcie skutecznego leczenia. Warto mieć również odpowiednią wiedzę na temat starości, czyli zmian biologicznych, zdrowotnych i społecznych zachodzących wraz z wiekiem. Dzięki temu łatwiej rozpoznać pierwsze oznaki chorób nie traktując ich jako typowe objawy starzenia.

Odpowiednie warunki mieszkaniowe
Seniorom często towarzyszą trudności w poruszaniu się, a także niepełnosprawność ruchowa. W takim wypadku odpowiednie warunki mieszkaniowe są niezbędne, by ułatwić im poruszanie się i codzienne funkcjonowanie. Przystosowana infrastruktura, taka jak, na przykład, obecność podjazdów i wind, to tylko niektóre z wymaganych udogodnień. Często trudno zmodernizować mieszkanie, by spełniało wszystkie kryteria, dlatego warto rozważyć możliwość skorzystania z odpowiednio przygotowanego domu seniora. Rezydencja Senioralna „Słowik”, jako ośrodek senioralny zapewnia przystosowaną do osób starszych komunikację wewnątrz i na zewnątrz budynku. Jedlina Zdrój, która leży w województwie dolnośląskim to miejscowość, w której usytuowany jest dom seniora. Bliskość lasów, cisza i spokój sprzyja odpoczynkowi i pozwala podopiecznym na relaks.

Na terenie ośrodka wyłączniki i przyciski znajdują się na optymalnej wysokości, dzięki czemu mogą korzystać z nich nawet osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Dom senioralny oferuje także przestronne i wygodne pokoje, które gwarantują odpowiednie warunki. Seniorzy są pod stałą opieką personelu, a specjalne bransoletki życia posiadają detektor upadków i przycisk wezwania pomocy, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa.

Niezbędna aktywność fizyczna
Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w życiu seniorów. Częste spacery i odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmacniają mięśnie, poprawiają równowagę, a także stabilizację. Ponadto zapobiegają i łagodzą przebieg wielu chorób przewlekłych, bólów stawowych, a także podnoszą naturalną odporność organizmu. Ważne, aby rodzaj aktywności był dopasowany do sprawności seniora, pozwalał na ruch całego ciała, a jednocześnie nie powodował dodatkowych obciążeń stawów i kości.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRadio SoVo. Niecodzienna rozgłośnia z udziałem niepełnosprawnych
Następny artykułBlisko 15 tys. nowych zakażeń w kraju. Kolejne przypadki i ofiary śmiertelne w powiecie świdnickim