Strona główna Artykuł sponsorowany Oczyszczacz powietrza dla domu – dlaczego warto go mieć

Oczyszczacz powietrza dla domu – dlaczego warto go mieć

0

Urządzenia do oczyszczania powietrza – jeszcze kilka lat temu postrzegane jako gadżet i ciekawostka, teraz coraz popularniejsze. I ze względu na jakość powietrza w Polsce, niestety, coraz bardziej potrzebne.

O jakości powietrza w polskich miastach napisano już wiele i nie były to pochlebne słowa. Powietrze w naszych metropoliach jest bardziej zanieczyszczone niż w jakimkolwiek innym kraju Unii Europejskiej. Władze lokalne i krajowe opracowują rozwiązania zmierzające do poprawy atmosfery i ograniczania smogu, ale ich efektywne wdrożenie zajmie jeszcze lata. Mieszkańcy miast starają się więc zadbać o siebie, a rosnącą popularnością cieszą się na przykład maseczki antysmogowe. Błędem jest jednak myślenie, że pyły atmosferyczne stanowią zagrożenie dla płuc tylko na zewnątrz.

Oddychaj swobodnie w domu i w pracy

Regularne wietrzenie pomieszczeń jest konieczne i wysoce zalecane ze względu zdrowotnych, szczególnie teraz w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Otwierając okna jesienią i zimą, wpuszczamy jednak do mieszkań i biur pyły zawierzane i inne szkodliwe drobiny smogu. A na składnikach smogu wcale nie kończy się lista chorobotwórczych cząsteczek, które wdychamy do płuc. Wśród niewidocznych wrogów przedostających się do pomieszczeń przez okna i przewody wentylacyjne mogą znajdować się wirusy, bakterie, i alergeny, w tym doskonale wszystkim znany kurz. Sytuacja bez dobrego rozwiązania? Wcale nie. Oczyszczacz powietrza dla domu lub dla firmy pomoże nam odetchnąć z większą swobodą, zmniejszając istotnie ryzyko zachorowania w trakcie pracy lub odpoczynku.

Cichy strażnik czystości powietrza

Oczyszczacze powietrza to wbrew pozorom dyskretny sprzęt. Pracują po cichu i niezauważalnie, praktycznie bez przerwy, przez całą dobę. Działanie urządzenia polega na wytwarzaniu w pomieszczeniach wewnętrznego obiegu powietrza. Każdy z oczyszczaczy zawiera filtr antybakteryjny, który zatrzymuje drobnoustroje, roztocza, alergeny i inne cząsteczki chorobotwórcze, jakie mogą znaleźć się w mieszkaniu. Większość urządzeń filtrujących usuwa nie tylko cząsteczki, ale także przykre zapachy, poprawiając ogólny komfort domowników.

Jaki domowy oczyszczacza powietrza wybrać? Wybór powinien zależeć przede wszystkim od tego, na jakiej przestrzeni ma działać urządzenie. Pamiętajmy, że żaden sprzęt nie pokryje swoim działaniem dużego domu i mieszkania, a zasięg oczyszczaczy to najczęściej od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBudżet Żarowa na 2021 rok przyjęty jednogłośnie
Następny artykułRuszyły szczepienia przeciw koronawirusowi w świdnickim szpitalu [FOTO/VIDEO]