Strona główna Artykuł sponsorowany Najlepsze sposoby na walkę z łuszczycą — poznaj porady!

Najlepsze sposoby na walkę z łuszczycą — poznaj porady!

0

Choroby skóry są coraz częstszym zjawiskiem w dobie rozwijającego się świata. Jednak dzięki medycynie jest możliwość złagodzenia skutków, a także wykonania badań, które mogą być pomocne w leczeniu ich objawów. Jedną z takich dolegliwości jest łuszczyca. Mimo wszechobecności istnieje wiele sposobów zmniejszających jej powstawanie oraz wpływających na zminimalizowanie natywnego wpływu na życie.

Czym jest łuszczyca?
Łuszczycą nazywamy chorobę autoimmunologiczną objawiającą się wystąpieniem łuszczących, czerwonych plam na skórze. Może pojawiać się praktycznie w każdym miejscu na ciele, jednak najczęściej dotyczy kolan, łokci, pleców oraz skóry głowy. Wpływ na intensywny jej rozwój ma zażywanie niektórych leków, stres, używki, zanieczyszczenia, zakażenia bakteryjne lub spożywanie nieodpowiednich produktów.

Jeśli dolegliwości nie są w bardzo intensywnym stadium, możliwe jest ich łagodzenie i leczenie domowymi sposobami. W innym wypadku należy udać się do lekarza po odpowiednią terapię, a resztę pomysłów traktować jako uzupełnienie kuracji. Dodatkowo warto łuszczycę lepiej poznać za pomocą badań krwi lub genetycznych. Pozwoli to na dokładniejsze oraz skuteczniejsze leczenie.

Kąpiele prozdrowotne oraz smarowanie w łuszczycy
Najlepszym sposobem na mycie jest szybki prysznic, jednak gdy to nie wystarcza, dobrze jest zażywać kąpieli w wodzie z dodatkami łagodzącymi. Należą do nich np. olejki roślinne, oliwa, sól z Morza Martwego lub też sól Epsom, a także kąpiele ziołowe z dodatkami płatków owsianych oraz olejków eterycznych. Jednak warto pamiętać, iż moczenie to nie powinno trwać dłużej niż 15 minut, gdyż może przynieść odwrotne skutki od oczekiwanych. Innym oferującym ulgę sposobem jest nawilżanie i natłuszczanie skóry.

Maści salicylowe, mocznikowe, solankowe z chlorkiem sodu, salicylowo-siarkowe lub też smoła węglowa to preparaty dające wytchnienie i łagodzące powstałe zaczerwienienia. Do smarowania można również wykorzystywać balsamy regenerujące lub olejki np. z wiesiołka. Dodatkowo w domu można zrobić papki z liści brzozy czy też zielonej herbaty, które nakłada się bezpośrednio na zmiany skórne.

Przebywanie na słońcu lub kuracje lampami
Dobry wpływ na łagodzenie objawów łuszczycy może przynieść zażywanie kąpieli słonecznych. Promienie zabijają limfocyty odpowiedzialne za procesy zapalne oraz zwalniają odnawianie się komórek. Alternatywą dla słońca są lampy ze światłem UVA lub UVB. Naświetlenia sztucznymi światłami stosuje się w okresach zimowych, o niskim promieniowaniu lub w przypadku zaleceń lekarskich.

Kuracje takie przynoszą efekty na dłużej, jednak czasami wywołują bóle głowy czy też nudności. Opcją pokrewną jest chodzenie do solarium. Wizyty takie pozwalają na odprężenie się, eliminacje stresu a kontakt ze światłem uruchamia wydzielanie endorfin, co wpływa na polepszenie się skóry oraz samopoczucia u chorego. Zabiegi takie łączy się z terapią lekami, co przynosi pozytywne efekty u większości pacjentów.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.centrumluszczycy.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPrzebudowa pierwszego odcinka al. Niepodległości ma potrwać rok. Ogłoszono przetarg
Następny artykułOdrestaurowane figury świętych powróciły do świdnickiej katedry [FOTO]