Strona główna Wydarzenia Strzegom Budżet gminy Strzegom na 2021 rok przyjęty jednogłośnie

Budżet gminy Strzegom na 2021 rok przyjęty jednogłośnie

0

Na sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu odbytej 22 grudnia uchwalony został budżet gminy na przyszły rok. Za jego przyjęciem opowiedziało się 21 radnych.

Dochody budżetu gminy w 2021 rok będą wynosić 132 239 499,05 zł, zaś wydatki 142 082 368,20 zł. Deficyt będzie wynosił: 9 842 869,15 zł. Na inwestycje zaplanowano blisko 17 mln zł – dokładnie 16 819 499,22 zł. Duży wpływ na kształt budżetu miało niedawne przyznanie promesy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4,1 mln zł, dzięki którym zakupionych zostanie 5 autobusów (3,6 mln zł) i przebudowane zostaną chodniki na ul. Bankowej w Strzegomiu (0,5 mln zł).

Bardzo dziękuję za te 21 głosów. Realizacja tego budżetu nie będzie łatwa, ale wspólnie damy sobie radę. Jak powiedziałem ostatnio w wywiadzie po 10 latach pracy na stanowisku burmistrza, zgoda rady w takim składzie służy tej gminie i jej rozwojowi. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Wy, drodzy radni, jesteście tego przykładem. Z optymizmem podchodzimy do 2021 roku – skomentował burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta chwilę po jednogłośnej decyzji radnych dotyczącej przyjęcia przyszłorocznego budżetu.

Wśród najważniejszych zadań i inwestycji w nadchodzących 12 miesiącach znalazły się m.in.: przygotowanie projektu tzw. „Granitowej obwodnicy”, dzięki której nastąpi wyprowadzenie transportu górniczego z miejscowości na terenie gminy Strzegom, Dobromierz i Mściwojów w obrębie gminy Strzegom; kontynuacja remontu „Fortu Gaj”; kolejny etap przebudowy ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Strzegom-Wieśnica; rewitalizacja terenu pomiędzy ul. Kościelną, ul. Jarosława Dąbrowskiego i ul. Szkolną; budowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomkowicach; remont, przebudowa i termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Rogoźnicy; budowa świetlic w Granicznej i Bartoszówku; wykonanie Pomnika Harcerskiej Lilijki w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz przebudowa ulic: Al. Wojska Polskiego, Malinowej i Wodnej w Strzegomiu, a także nawierzchni drogi gminnej w Tomkowicach i dokończenie przebudowy drogi do gruntów rolnych w Godzieszówku.

Z dokładną treścią uchwały budżetowej można zapoznać się na stronie Rady Miejskiej w Strzegomiu.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułOdeszła Irena Kozłowska – Pionierka Ziemi Świdnickiej, wieloletnia nauczycielka, zasłużona dla Świdnicy
Następny artykułPomnik księcia Bolka II ma stanąć na skwerze Kaczyńskiego. Decyzja radnych umożliwi ogłoszenie konkursu na projekt monumentu