Strona główna 0_Slider Beniaminek ograny, kolejne punkty zdobyte

Beniaminek ograny, kolejne punkty zdobyte [FOTO]

0

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach II ligi piłkarzy ręcznych stało się faktem. Szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica w pełni wykorzystali atut własnego parkietu, pokonując beniaminka rozgrywek – Polonię Środa Wielkopolska. To dziewiąta z rzędu wygrana Szarych Wilków w starciu o ligowe punkty.

Faworytem starcia byli bez wątpienia gospodarze. Pierwsza połowa starcia rozgrywanego w hali sportowej na Zawiszowie przebiegła pod dyktando wyżej notowanych w tabeli Szarych Wilków. Trzecia ekipa ligowej tabeli prowadziło po 30 minutach z dziewiątą w stawce Polonią 14:9. W drugiej części gry goście mieli chrapkę na dogonienie miejscowych, ale nasi piłkarze ręczni trzymali rywali na bezpieczny dystans. Ostatecznie pięciopunktowa przewaga została dociągnięta do końcowej syreny, a podopieczni Krzysztofa Terebuna pokonali Polonię Środa Wielkopolska 29:24. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został nasz bramkarz, Wojciech Jabłoński. To dziewiąte z rzędu zwycięstwo świdniczan w tym sezonie.

ŚKPR Świdnica – Polonia Środa Wlkp. 29:24 (14:9)

Przebieg meczu: 5 4:0, 10 2:3, 15 6:1, 20 8:4, 25 11:6 30 14:9, 35 18:11, 40 20:15, 45 23:19, 50 25:21 55 26:21, 60 29:24

ŚKPR: Jabłoński, Wiszniowski – Starosta 5, Król 5, Chmiel 3, K. Stadnik 3, Etel 3, Pęczar 3, Dębowczyk 3, Wojtala 2, Redko 1, Ingram 1, Jaroszewicz, J. Stadnik

Karne: ŚKPR 3/3, Polonia 5/2

Kary: ŚKPR 8 minut, Polonia 8 minut