Strona główna 112 33 wykroczenia, 2 odebrane prawa jazdy. Policja podsumowała sobotnią akcję „Prędkość”

33 wykroczenia, 2 odebrane prawa jazdy. Policja podsumowała sobotnią akcję „Prędkość”

0

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami wypadków drogowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Wyeliminowaniu z ruchu kierujących rażąco łamiących przepisy służyć mają cykliczne działania podejmowane przez policję. W sobotę na terenie powiatu świdnickiego przeprowadzono akcję „Prędkość”.

– W trakcie akcji funkcjonariusze dokonali 48 kontroli drogowych i ujawnili 33 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze objęli swoim działaniem Świdnicę oraz cały powiat świdnicki, realizując zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych. W tym dniu 2 kierowców utraciło uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h – wylicza Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZabójstwo Kristiny z Mrowin. Areszt dla Jakuba A. ponownie przedłużony
Następny artykułStraż Graniczna przejęła tytoń o wartości blisko 3 milionów złotych [FOTO/VIDEO]