Strona główna 0_Slider Zbieraj nakrętki i pomagaj! Kolejny kosz w kształcie serca stanął w Świdnicy

Zbieraj nakrętki i pomagaj! Kolejny kosz w kształcie serca stanął w Świdnicy

0

Przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy stanęło czerwone serce na nakrętki. Środki uzyskane z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie Mai Tyczyno.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Ich zbieranie znacząco ułatwiło pojawienie się metalowych koszy w kształcie serca, które można napełniać wszelkimi plastikowymi nakrętkami, bez względu na kształt czy kolor, o każdej porze dnia i nocy. Ważne, by nie wrzucać do niego innych przedmiotów.

„Nakrętkowe serca” szybko zyskały na popularności i w samym powiecie świdnickim stanęły dotychczas m.in. w Strzegomiu, Żarowie, Kalnie, Grodziszczu, Słotwinie oraz Świdnicy – przed głównym wejściem na teren zakładu AAM Poland (niedaleko skrzyżowania ulic Wokulskiego z Szarych Szeregów), przy pawilonach handlowych znajdujących się przy ulicy Zamenhofa, przy bosmanacie nad zalewem Witoszówka, na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej, przy Szkole Podstawowej nr 1, na terenie “plastra miodu” na osiedlu Zawiszów, przed przedszkolem Zgromadzenia Sióstr Prezentek, na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy ulicy Kozara-Słobódzkiego, czy też przed Szkołą Podstawową nr 6 (w tym przypadku kosz ma kształt butelki).

Kolejne serce stanęło niedawno przed Szkołą Podstawową nr 105. – Urządzenie zostało ufundowane przez rodziców uczniów SP 105. Serce zamontowano wczoraj i znajduje się przed wejściem do szkoły przy ulicy Saperów. Nakrętki zbierane są na leczenie Mai Tyczyno. Zachęcamy okolicznych mieszkańców do zbierania nakrętek i wrzucania ich do serca – zachęca świdnicki magistrat.

/opr. mn/

fot. UM Świdnica

Poprzedni artykułUnikał kary więzienia, wpadł przez brak maseczki
Następny artykułPędził przez miasto, stracił prawo jazdy