Strona główna Sport Piłka nożna Przegrali tylko z Parasolem, wdrapując się na drugi stopień podium

Przegrali tylko z Parasolem, wdrapując się na drugi stopień podium

0

Z fantastycznej strony zaprezentowali się młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2013 podczas organizowanego przez Akademię Piłkarską 13 Świdnica turnieju Rawa Cup. Mimo faktu, iż tego dnia liczyła się przede wszystkim, dobra zabawa i zbieranie kolejnych, piłkarskich szlifów, to podopieczni Patryka Paszkowskiego oraz Szymona Goździejewskiego uplasowali się na znakomitym drugim miejscu w stawce dziewięciu drużyn.

Organizatorzy przygotowali ciekawą formułę rozgrywania turnieju. Rywalizacja rozpoczęła się w trzech grupach po trzy drużyny w każdej. Najlepsze zespoły awansowały do Ligi Mistrzów, ekipy z drugich miejsc do Ligi Europy, a kolejne do Ligi Narodów. Piłkarze Polonii-Stali Świdnica rozpoczęli zawody od dwóch zwycięstw – 2:1 z Młodymi Wilkami Kąty Wrocławskie i 2:0 z Silesią Żarów. Tym samym biał–zieloni wywalczyli awans do Ligi Mistrzów. Tam przyszło się im zmierzyć z dwoma bardzo wymagającymi przeciwnikami – Parasolem I Wrocław i Parasolem II Wrocław. Porażka 1:3 i zwycięstwo 1:0 na „dwójką” pozwoliło im zachować byt w Lidze Mistrzów, a tym samym wywalczyć już miejsce w przedziale 1-3 na zakończenie turnieju. W ostatniej fazie ponownie przyszło nam zagrać z Młodymi Wilkami Kąty Wrocławskie i Parasolem I Wrocław. Po raz drugi udało nam się uporać z zawodnikami z Kątów Wrocławskich, tym razem 1:0 i było jasne, że w walce o zwycięstwo w całej imprezie zmierzymy się z Parasolem I Wrocław. W wielkim finale ekipa ze stolicy Dolnego Śląska udowodniła swoją wyższość i zasłużenie wygrała 4:1.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z postawy naszych podopiecznych. Turnieje takie jak ten pokazują, że ciężka i systematyczna praca na treningach przynosi efekty. Zawodnicy i zawodniczki trenują trzy razy w tygodniu, odbywając często w weekend jeszcze jednostkę meczową w postaci turnieju takiego jak ten lub gry wewnętrznej. Nie zamierzamy spoczywać na laurach i pracujemy dalej, przed nami jeszcze wiele do zrobienia – mówią zadowoleni trenerzy Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica, Patryk Paszkowski i Szymon Goździejewski.

Skład Polonii-Stali Świdnica: Sebastian Matuszak, Bartek Kalinowski, Szymon Czarny, Szymon Pałac, Dominik Kułaga, Kuba Konarski, Tomek Naleśnik, Mateusz Janowski, Kajtek Dzień vel Rakoczy, Radek Kowalski.

/MDvR/

Poprzedni artykułNiepokonane w Buku, złoto dla Victorii
Następny artykułPomnik księcia Bolka Świdnickiego stanie na skwerze Kaczyńskiego. Najpierw konkurs i zbiórka funduszy