Strona główna 0_Slider Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy. Niewielkie korekty na liniach Kolei Dolnośląskich

Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy. Niewielkie korekty na liniach Kolei Dolnośląskich

0

W niedzielę, 8 listopada wejdzie w życie ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. W przypadku połączeń obsługiwanych przez Koleje Dolnośląskie wyprowadzone zostaną jedynie kosmetyczne zmiany. Pasażerowie planujący podróż proszeni są o zapoznanie się z nowym rozkładem jazdy udostępnionym m.in. na plakatach oraz stronach poszczególnych przewoźników.

PKP Polskie Linie Kolejowe i przewoźnicy wspólnie opracowali ofertę połączeń dla podróżnych, która będzie obowiązywała od 8 listopada do 12 grudnia. Zmiana rozkładu umożliwia codzienne kursowanie kilku tysięcy pociągów pasażerskich i towarowych oraz prowadzenie inwestycji na torach – tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP PLK. – Na kolejowych szlakach kontynuowane są prace modernizacyjne. Korekta pozwala na przejście prac w kolejne etapy np. po zakończeniu prac na jednym torze, rozpoczęcie na sąsiednim.

Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.plrozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach. Również poszczególni przewoźnicy publikują rozkład jazdy na swoich stronach internetowych. Z aktualnymi informacjami można się zapoznać na stronie Kolei Dolnośląskich.

W związku z epidemią koronawirusa, w podróży należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i współpasażerów. Należy pamiętać o stosowaniu zasad bezpieczeństwa na stacjach, dworcach i w pociągach. O zachowaniu dystansu oraz obowiązku zakrywania ust i nosa przypominają komunikaty megafonowe i plakaty. Na pokładach pociągów również obowiązuje zakrywanie ust i nosa w czasie podróży. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei patrolują stacje, pociągi i tereny kolejowe oraz dbają o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie epidemii. Stale dostępny jest całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00 – przypomina Siemieniec.

/PKP PLK, opr. mn/

Poprzedni artykułPotrącił pieszą i uciekł
Następny artykułZmarł Jerzy Krzywda, zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej