Strona główna Wydarzenia Strzegom Zmarł Jerzy Krzywda, zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej

Zmarł Jerzy Krzywda, zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej

0

W wieku 76 lat zmarł Jerzy Krzywda – wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu, pasjonat historii Strzegomia, w ubiegłym roku uhonorowany tytułem “Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej”.

5 listopada 2020 r. zmarł ś.p. dr Jerzy Krzywda, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej ZUK Strzegom Sp. z o. o., pasjonat historii i kultury Strzegomia, odznaczony w 2019 r. tytułem “Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej”, autor wielu opracowań historycznych m. in. “Historii kościoła joannitów oraz komandorii św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu”. Składamy najgłębsze wyrazy współczucia – przekazano we wspólnym komunikacie wydanym przez władze samorządowe Strzegomia, a także Radę Nadzorczą, Zarząd i pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Strzegomiu.

Jerzy Krzywda piastował wysokie funkcje w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1977 do 1981 roku był I sekretarzem Komitetu Miejsko-Gminnego PZPR w Żarowie, od roku 1981 do 31.10.1989 – sekretarzem ds. rolnych Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Wałbrzychu. Informacje IPN.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 9 listopada: godz. 12.00 – msza św. w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu, godz. 13.00 – ceremoniał pogrzebowy na cmentarzu przy ul. Olszowej.

/UM Strzegom, opr. mn/