Strona główna 0_Slider Miasto przejęło teren pod parking dla niepełnosprawnych, ale z budową się nie...

Miasto przejęło teren pod parking dla niepełnosprawnych, ale z budową się nie śpieszy

1

Dwa lata temu na własność Świdnicy przeszedł niewielki, ale dla wielu osób ważny fragment gruntu przy ul. Gdyńskiej. To tu ma powstać parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych, które korzystają z leczenia i rehabilitacji w jednej z większych przychodni w Świdnicy. Rzeczniczka magistratu rozwiewa nadzieję na realizację planów w jakimś przewidywalnym terminie.

O problemie pisaliśmy 18 listopada.

Sprywatyzowana zakładowa przychodnia Pafalu została z maleńkim parkingiem na 6 miejsc i niewielką działką. Na całej ulicy Gdyńskiej jest ogromny problem z parkowaniem. Parking przed sklepem Netto przeznaczony jest wyłącznie dla klientów, pacjenci Medyka lub interesanci biur i firm ulokowanych w dawnym biurowcu. Przychodnia przed swoim drugim budynkiem, przy ul. Licznikowej, miała dość terenu, by stworzyć wygodny parking, jednak przed głównym nie ma o tym mowy.  Decyzją starosty świdnickiego z 15 stycznia 2018 roku prezydentowi Świdnicy zostało udzielone zezwolenie na realizację inwestycji drogowej pn. Rozbudowa ulicy Gdyńskiej w Świdnicy”. Jednocześnie starosta zatwierdził powstałą w wyniku podziału działkę o powierzchni 427 m2, która z mocy prawa przeszła na własność miasta. W miejscu, gdzie obecnie znajduje się zaniedbany trawnik, miały powstać miejsca dla niepełnosprawnych oraz podjazd. Jak tłumaczyli przedstawiciele Zakładu Usług Medycznych „Medyk”, dla wielu osób, przywożących na wizyty lekarskie lub rehabilitację swoich niepełnosprawnych bliskich obecna sytuacja jest gehenną. Przychodnia od dwóch lat nie ma żadnej informacji od władz miasta, czy plany zostaną zrealizowane.

Portal Swidnica24.pl o zaawansowanie przygotowań do budowy małego parkingu zapytał 12 listopada. – Miasto posiada bezterminową decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej. Nie jest ona ujęta w bieżących planach. Działki sprzedawane po PAFALU-u podzielono w taki sposób, że możliwe tereny na zorganizowanie parkingów zostały sprzedane kilku podmiotom, które nie są zainteresowane oddaniem swojego terenu na cele parkingowe. W tej sprawie odbyły się dwa spotkania z przedsiębiorcami – odpowiedziała 25 listopada rzeczniczka magistratu Magdalena Dzwonkowska. Nie podała, kiedy miasto zamierza zrealizować inwestycję na przejętym gruncie. Poprosiliśmy również o informację, kto odpowiada za ulicę Licznikową. Jeśli jest to prywatny właściciel, czy Gmina Miasto Świdnica podejmowała jakiekolwiek działania, by skłonić właściciela do naprawienia nawierzchni u uporządkowania kwestii miejsc postojowych? – Za ulicę Licznikową odpowiadają więc prywatni właściciele, którzy nabyli ją w udziałach od PAFAL-u – odpowiedziała rzeczniczka.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułRusza naprawa ul. Prądzyńskiego. Będą utrudnienia
Następny artykułWybieramy oświetlenie LED do salonu