Strona główna Wydarzenia Koronawirus w powiecie świdnickim. Niemal 50 nowych przypadków zakażenia

Koronawirus w powiecie świdnickim. Niemal 50 nowych przypadków zakażenia

0

Do 2156 wzrosła liczba mieszkańców powiatu świdnickiego, u których dotychczas potwierdzono zakażenie koronawirusem – wynika z danych nowego, scentralizowanego serwisu Ministerstwa Zdrowia. Do 23 listopada informacje z poszczególnych powiatów obejmujące nowe przypadki zakażenia, liczbę osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym, liczbę hospitalizacji i wyzdrowień, a także liczbę zgonów spowodowanych SARS-CoV-2 przekazywały powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

We wtorek powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne zaprzestały publikowania na swoich stronach jakichkolwiek danych dotyczących SARS-CoV-2. – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy informuje, że od dnia 24 listopada raportowanie danych epidemiologicznych dotyczących zakażeń SARS-CoV-2 będzie odbywało się w sposób scentralizowany, bezpośrednio z odpowiednich systemów informacyjnych. W związku z tym na stronie internetowej PSSE w Świdnicy nie będą publikowane codzienne raporty dotyczące zakażeń koronawirusem w powiecie świdnickim – przekazał świdnicki sanepid. Zgodnie z zapowiedziami resortu zdrowia, od 24 listopada informacje dotyczące przebiegu epidemii na szczeblu powiatowym przekazywane będą za pośrednictwem nowego serwisu.

We wtorek późnym wieczorem na dedykowanej stronie rządowej opublikowano dzienny raport zakażeń od poziomu ogólnopolskiego do powiatowego. Według przedstawionych danych (stan na 24 listopada 2020 roku, godz. 10.00), w powiecie świdnickim stwierdzono 49 nowych zakażeń koronawirusem. Tym samym liczba potwierdzonych dotychczas przypadków w powiecie wzrosła do 2156. W najnowszym raporcie nie poinformowano o śmierci żadnego z mieszkańców powiatu zakażonych SARS-CoV-2 (od początku epidemii odnotowano 50 zgonów). Nowy serwis nie prezentuje danych dotyczących liczby osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym, liczby osób hospitalizowanych, ani liczby ozdrowieńców.

mat. Ministerstwa Zdrowia

We wtorkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia (stan na 24 listopada, godz. 10.30) poinformowano o 10 139 nowych przypadkach zakażenia – w tym o 1035 przypadkach w województwie dolnośląskim – a także o śmierci 55 osób z powodu COVID-19 i 485 osób z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Resort zdrowia przekazał również, że do ogólnej liczby zachorowań dodano około 22 tys. przypadków, które nie zostały wcześniej zaraportowane. W całej Polsce w szpitalach przebywa 22 405 chorych, kwarantanną objętych jest ponad 334 tys. osób, a nadzorem epidemiologicznym – ponad 19,5 tys. osób. W całym kraju potwierdzono dotychczas 909 066 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 454 717 chorych wyzdrowiało, a 14 314 osób zmarło. Minionej doby wykonano ponad 33,7 tys. testów.

/mn/

Poprzedni artykułTradycyjną kolędę proboszcz z Witoszowa zaczyna za kilka dni. „Normalnie nie ma problemu, ale w świetle epidemii…”
Następny artykułPark Centralny wskazany jako przykład „betonowania” miast. Prezydent Świdnicy krytykuje autora książki, ten odpowiada na zarzuty