Strona główna Artykuł sponsorowany Jak dostać dobrą posadę w IT?

Jak dostać dobrą posadę w IT?

0
Jak powszechnie wiadomo zarobki w branży IT potrafią być stosunkowo wysokie, a programiści przebierają w ofertach pracy, ponieważ dostają ich po kilka dziennie. Takie uproszczone postrzeganie rynku sektora nowych technologii, nie ma co ukrywać: wpływa na wyobraźnię wielu osób, w tym chociażby studentów lub absolwentów różnych kierunków. To właśnie w branży IT występuje olbrzymi niedobór kadr, który to z roku na rok się powiększa. Ta sytuacja kusi wiele osób do przekwalifikowania się. Często jednak na dalszy plan schodzi formalne wykształcenie. Nie można jednak bagatelizować fundamentów, bowiem to one stanowią o łatwości wchodzenia w nowe obszary i technologie. Praca w zmiennym otoczeniu jest dla osób z IT codziennością.
Ciągły rozwój i nabywanie nowych umiejętności
W tak nowoczesnej branży, jaką są technologie informacyjne, najważniejsza jest ciągła specjalizacja. Bycie na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi to powinność każdego pracownika. Nie wystarczą już jedynie umiejętności matematyczne. Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na kompetencje miękkie, czyli umiejętność pracy w zespole, prawidłowe wyciąganie wniosków czy w końcu elastyczność i gotowości na zmiany. Potencjalny pracownik musi potrafić się wyróżnić. Znaleźć sposób na sprzedanie swoich umiejętności. Warto pamiętać, że mało który sektor na rynku pracy gwarantuje tak duże możliwości rozwoju przy jednocześnie wysokich zarobkach. Dlatego nieustanna nauka, praktykowanie i śledzenie nowości technologicznych może stać się przepustką do kariery w tej branży.

Odpowiednie CV i ogłoszenia o pracę
CV programisty jest jego wizytówką, która sprawi, że osoby prowadzące nabór na aplikowane przez nas stanowisko będą chciały się z nami skontaktować czy napisać maila, by zaprosić na rozmowę o pracę. CV należy dostosować do ogłoszenia – warto zrobić te dodatkowe parę kroków i zmodyfikować je w zależności od tego jak brzmi ogłoszenie o pracę. Jest to dobra okazja, by wyróżnić się na tle pozostałych zainteresowanych daną ofertą osób, które wysyłają swoje CV masowo na wszystkie stanowiska.
Jeśli chodzi o ogłoszenia o pracę, Internet stanowi nieprzebrane źródło takich treści. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać. Istnieje wiele wyspecjalizowanych portali skupiających wokół siebie żywą społeczność osób chcących aktywnie rozwijać swoją karierę i wspierać rozwój sektora IT. Jednym z takich zyskujących popularność portali jest chociażby Work4 DEV, gdzie bardzo przejrzyście i szybko można dotrzeć do interesującej nas kategorii zatrudnienia. Warto śledzić tą i podobne strony, ponieważ baza ogłoszeń jest na bieżąco rozwijana i stanowi świetny punkt wyjścia w stronę rozwoju zawodowego.
/Artykuł sponsorowany/
Poprzedni artykułWielkie serce na nakrętki stanęło w Boleścinie
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]