Strona główna Sport Inne Adaś Chodyniecki walczy o obronę tytułu mistrza Polski!

Adaś Chodyniecki walczy o obronę tytułu mistrza Polski!

0

Dość nietypowo, bo w formule online odbywają się tegoroczne Mistrzostwa Polski w speedcubingu. Właśnie zakończyły się eliminacje, w których nie brakuje oczywiście naszego faworyta – trzynastoletniego Adasia Chodnynieckiego ze Świdnicy. W ubiegłym roku była multimedalistą imprezy, zdobywając największą liczbę medali. Jak będzie tym razem?

Przypomnijmy, że młody świdniczanin został prawdziwą gwiazdą rozgrywanych w ubiegłym roku w Gdańsku Targów “Gra i Zabawa”, podczas których odbyły się także Mistrzostwa Polski Juniorów 2019 w speedcubingu. To dyscyplina, w której zawodnicy układają kostkę Rubika i inne kostki logiczne. Adaś wywalczył tytuł mistrza Polski w swojej najważniejszej konkurencji – kostce 3x3x3 w kategorii wiekowej 11-12 lat, ale co ważne został również mistrzem w kostce 3x3x3 w kategorii open do lat 16! Ponadto w konkurencji open do lat 16 zdobył dwa srebrne medale w kostce 4x4x4 oraz w kostce pyraminx. Jednym słowem młody świdniczanin został multimedalistą zawodów, zdobywając największą liczbę medali spośród wszystkich startujących uczestników. Swoimi umiejętnościami, zachowaniem i osobowością zdobył wielką sympatię i uznanie publiczności.

Przed nami już jednak III Mistrzostwa Polski Juniorów w speedcubingu! Z roku na rok coraz więcej młodych adeptów dołącza do tego niezwykłego wydarzenia. W roku 2019 wystartowało 90 zawodników, a najlepszym wśród nich okazał się właśnie Adaś Chodyniecki, który wygrał główną konkurencję, uzyskując w finale średni wynik 10.41 sek!